Kahramanmaraş Milletvekilinden Fatma Şahin'e " Biber tepkisi! "

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in, Kahramanmaraş biberini kendi iline mal etmeye çalıştığını savunarak, "Sayın Şahin'i uyarıyoruz; Maraş'ın zenginliklerini çalmaya çalışmasın, Maraşlılar bu biberden onun ağzına sürerler. İki şehir arasında biber savaşı olmasın." dedi.

GAZİANTEP 18.09.2019, 14:04
Kahramanmaraş Milletvekilinden Fatma Şahin'e " Biber tepkisi! "
banner257

Öztunç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Şahin'in, yıllardır Kahramanmaraş biberi olarak tanınan bibere "Gaziantep biberi" dediğini söyledi.

Basın toplantısını biberle yapan Öztunç, Şahin'in, yılların Kahramanmaraş biberini alıp Gaziantep'e mal etmeye çalıştığını ileri sürdü. Öztunç, "Şahin, Gaziantep biberi dedi diye Gaziantep biberi olmaz. " ifadesini kullandı.

Gaziantep'in içme suyunun Kahramanmaraş'tan geldiğini, Şahin'in doymayarak gözünü Kahramanmaraş  biberine diktiğini savunan Öztunç, şunları kaydetti:

"Biraz insaflı ol. Suyumuzu aldın, içiyorsunuz, afiyet olsun. Şimdi de biberi mi çalmaya çalışıyorsun. Yakında 'Maraş dondurması aslında Antep dondurmasıdır' derse şaşırmayın. Sen git baklavana, fıstığına sahip çık. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası 2001'de Maraş biberinin coğrafi işaret tescili için başvurdu. 2002'de Türk Patent Enstitüsü Maraş biberini, Kahramanmaraş'a coğrafi işaret olarak tescil ettirdi. Şimdi Fatma Hanım bunu değiştirmek için uğraşıyor ama boşuna uğraşıyor. Cezerye Mersin, incir Aydın, kayısı Malatya, isot Urfa, kebap Adana, fıstık ve baklava Antep, dondurma ve biber de Maraş'ın. Sayın Şahin'i uyarıyoruz; Maraşlılar ile bu kadar fazla uğraşmasın, Maraş'ın zenginliklerini çalmaya çalışmasın, vallahi de billahi de Maraşlılar bu biberden onun ağzına sürerler. Yanlış yapıyor. Kahramanmaraş milletvekillerine sesleniyorum, hep birlikte ilimizin değerlerine sahip çıkalım, birilerinin Kahramanmaraş'ın değerlerini çalmasına izin vermeyelim. Maraş ile Antep arasında biber savaşı olmasın."

Yorumlar (28)
Maraşlı 9 ay önce
Valla bu anteplileri taktir ediyorum vede kıskanıyorum memleketlerine sahip çıkan yönetici seçmesini çok iyi biliyorlar
Bizde bu çeketi assak kazaniriz diyen siyasetçiler oldukça daha çok hizmet bekleriz...
ADAM ALİ ÖZTUNÇ 9 ay önce
Ali Öztunç diye yazılır ADAM diye okunur.
istanbul 9 ay önce
Malına sahip çık, komşunu hırsız etme!
Ali 9 ay önce
AKP li vekiller uyusun
drsn 9 ay önce
helal sana Atom Karınca
Dede 9 ay önce
Adamsın Ali Bey
ali 9 ay önce
bizimde milletvekillerimiz açılışlardan zaman bulabılırlerse şehrimize bı katkı sağlarlarsa kımse bişey çalamaz
Misafir 9 ay önce
Senin vekiller ve belediye başkanların zengin çocuklarının düğünleri nikahları yada bilmem neyinde gezer.20 25 binini her ay alır sülalelerine de iş imkanı sağlar daha da başka işe yaramaz
Furkan 9 ay önce
İlk defa ali öztunca helal olsun diyorum.
Necmeddin Kuyucu 9 ay önce
O zaman git meclis konuşmalarını internetten izle kardeşim... 11 ilçeninde tüm sorunlarını Mecliste söyledi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?