AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Ömer Faruk Coşkun'u ziyaret etti!

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret etti.

Genel 24.06.2021, 14:07 24.06.2021, 14:19
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Ömer Faruk Coşkun'u ziyaret etti!
banner257

Özhaseki, kentteki temasları kapsamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret ederek, kendisiyle bir süre basına kapalı görüştü.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü ziyaret eden Özhaseki, burada gazetecilere, Kahramanmaraş'ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Özhaseki, belediyecilikte istişare etmenin ve ortak aklın kullanılmasının önemine işaret ederek, bu kapsamda güzel çalışmaları olan Kahramanmaraş'ta ders çalışacaklarını ifade etti.

Türk siyasi tarihinin dönüm noktalarının bulunduğunu, bunların hiç unutulmadığını anlatan Özhaseki, belediyecilik tarihine de iz vuran en önemli tarihin 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığına seçilmesi olduğunu aktardı.

Özhaseki, belediyelerde yapılan önemli hizmetler sonrası vatandaşların kendilerini iktidara getirdiğini belirterek, şöyle konuştu:

"İktidar olduktan sonra da çok şükür biraz daha vites büyüttük. O dönemde, marka şehirler diye Avrupa'nın şehirleriyle yarışacak projeler ortaya koyduğumuz dönem oldu. Bütün şehirlerde dikkat edin, büyük projelerin tamamı neredeyse 2000'li yıllardan sonradır, bizim iktidarımıza tesadüf eder. Sayın Cumhurbaşkanımız ısrarla der ki 'Biz gönül belediyeciliği inşa etmeye çalışıyoruz' evet iş yapabiliriz, köprüler yaparız, alt geçitler yaparız, büyük devasa yeşil alanlar, sosyal tesisler yaparız, meydanlar yaparız. Ama milletle beraber yapacağız, onların duasını, gönlünü alarak yapacağız. Büyüklerimizin ellerini öpeceğiz, küçüklerimize de hürmet edeceğiz ve insanlarla ilişkiyi asla kesmeyeceğiz, gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz. Bu kavramlar boş kavramlar değil, altı dolu dolu, her dönemini yaşayarak ortaya koyduğumuz kavramlar. Çok şükür böyle olduğumuz içindir ki biz kendi partimizi iktidara taşıdık, genel iktidarda da yerel iktidarda da vatandaş bize oyunu esirgemiyor."

Mehmet Özhaseki, belediyelerin kısıtlı bütçelerinin bulunduğunu ve şehrin en önemli ihtiyaçlarının belirlenerek bu bütçeden kaçak verdirilmeden doğru kullanılması gerektiğini söyledi.

- "Ellerindeki imkanlarla bol bol heykel açıyorlar"

Mehmet Özhaseki, iyi işler gerçekleştirmek ve milletin duasını almak için çok çalıştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Dikkat edin CHP'nin yapmaya çalıştığı baştan sona algı operasyonudur. Olmayan bir şeyi varmış gibi, yapmadıkları bir şeyi yapıyormuş gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Evet bazı şehirlerde şimdi iktidardalar, seçmen tercihidir saygı duyarız. Ama lütfen göz ucuyla takip edin Ankara, İstanbul, Adana, Mersin'den başlayarak Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri. Eğer taş üstüne taş koydularsa söyleyin. Durmadan bir aşık edebiyatı yapıyorlar ama ellerindeki imkanlarla da bakıyorsun bol bol heykel açıyorlar. Bugün sabah yine gördüm yine bir heykel açılışı vardı, demek ki bunların ihtiyacı heykelmiş. Bizim ihtiyacımız temel işlere, belediyecilik hizmetlerine ve biz bu konuda da hizmet etmeye de Allah'ın izniyle devam edeceğiz."

Özhaseki, hangi işi yaparlarsa yapsınlar karşıdan kendilerine yönelik zehirli bir dil kullanıldığını aktardı.

CHP'nin Türkiye'nin büyük projelerine yönelik geçmişten bu yana sürekli muhalefet yaptığını söyleyen Özhaseki, bunlarla ilgili dönemin parti liderlerinin açıklamalarından örnekler verdi.

Özhaseki, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Marmaray Projesi için muhalefet 'Kanallara su dolar, depremi tetikler' dedi. Bakın Kanal İstanbul için de söylüyorlar. 20 metre derinliğinde kanal yapılacak. Ne demektir, şehirlerimizde 3-4 kat bodrum yapmak gibi bir şey. Peki deprem kaç metrede oluyor? Marmara Denizi içerisinde 10 kilometre 15 kilometre aşağıda oluyor. Allah aşkına bir evin bodrumunu yapmak gibi eşilen bir toprak parçası depremi nasıl tetikler? Herhalde millet gülsün diye söylüyorlar, söylenecek gibi bir şey değil, garip bir şey. Sonra Avrasya yapılıyor, diyorlar ki 'Buradan araç geçmez görürsünüz siz'. Geçen ben sordum 50 bin civarında araç geçiyormuş, İstanbul trafiğini rahatlatan en önemli işlerin başı."

HABER FOTOĞRAFLARI

Yorumlar (19)
Ali kaya 1 ay önce
Hahhahhaha eleştirmiş mi? çok güldüm...
ERKAN YILMAZ 1 ay önce
birde Allah rızası için Kahramanmaraş büyükşehir belediyesini eleştirin bir şey yapmadın inşAllah bizi bitirdin Kahramanmaraşta diye
t 1 ay önce
Bak bakayım ankarada istanbulda yolsuz dönebiliyor mu?
k 1 ay önce
ne olduğunu bilmediğimiz bir şeyler olmuştu istanbul seçimlerinde.japonyda havalanı yaptı bir bizimkinin birde japonların maliyetine bakın
cem 1 ay önce
Ak partiye ankara büyükşehir belediyesini kaybettiren vatandaş mı söylüyor bunları, azıcık utanın ya hu
ede46 1 ay önce
merak ediyorum sizin belediyelerde donen yolsuzluk harac ve rusvet baska illerde de donuyor mu diye ??? utanin be seref ve haysiyetiniz varsa utanin ama belliki sizde onlarda eksik
Dakotalı Hökkeş 1 ay önce
Kayseri'de taş üstüne taş koyan meşhur eski belediye başkanı Osman Kavuncudur.Bugünkü Kayseri'nin şehir ,altyapı planlaması ona aittir.
Marasli46 1 ay önce
Hayrettin beyi elestirin kimseyi kabul etmez iş yapılmaz çünkü CHP belediyesi değil çıkın esnafı halkı dinleyin esas eleştiriyi o zaman alırsınız gelen gideni aratirmis
KÜRŞAT 46 1 ay önce
Bir söz vardır. Kendindeki merteği görmeyip eldeki çöpü görüyor diye
Aslı adali 1 ay önce
Da nerelerden gel sonra şucu bucu belediye de. Twitter dan takip ediyoruz silahsor arkadaşınızın itirafları ni. İnsan bari susar. İnsanlar onu belediye başkanı seçmiş. Madem demokrasi var. Saygi duy. Denmiyor ki 5 maaş alana karşıyım. Derhal iptal ettireceğiz....arkadaşlar takım tutar gibi parti tutmayın. Kim olursa hesap vermeli... şeffaf olmalı...sadece mal varlıklarını açıklasınlar. Maaşları ile ne kadar zenginlestiler yada fakirlestiler millet görsün
Suat 1 ay önce
Ülkemizin size ihtiyacı var kanal istanbulu ankamayan Güzelim büyükşehirlere yazık oldu resime 6trilyon veren başınada gavurun kölesi gibi nöbetçi koyan kişilerden kurtulmalıyız
Elma 1 ay önce
Bğyükşehirleri ne hale getirdiler belediye nedir bilmezler şehiröeri yıktılar sşnsi yılanlara dikkat
Armut 1 ay önce
Dünyanın 8,harikası olacak KANAL İSTANBUL çatla imanoglu çatla kemal hayatta bir projeniz yok
Suat 1 ay önce
İzindeyiz atam İstikbal göklerdedir enbüyük havalimanı, yurta barış dğnyada barış komşularla barış müzakereleri, Türk hekimlerine emanet ediniz şehir hastaneleri, yerli malı yerli otomotiv yollarköprüler doğalgazlar gemiler uydular daha neler neler
Vişne 1 ay önce
Taksşm meydanda veya yollarda ne yetenekli resim çizenler var bunları belediyede çalıştır yabancı resime 6trilyon a al bide gğvenlik koy çok gerekmi, türbeye eli arkada
AHMET AZAK 1 ay önce
Kayseride belediye başkanlığın döneminde yapılmış gösteripte gerçekte olmayan köprünün hesabını ver. Bunun sözleri muteber değil. Ankara B.Belediyesini Mansur Yavaş kazanırsa faturalarınızı pkk'lılar getirecek evlerinize demişti. Sahtekar hani getirmiyor. Üstelik bütün daire başkanlıklarına eski ÜLKÜCÜ abileri getirdi. Utanmadan bu insanların içine çıkıp halen yalan söylüyorsunuz.
Kayısı 1 ay önce
Varmısınız ozaman belediye zarar ederse partisi ödesin önce mersin i ödeyin maciti
ÖMER 1 ay önce
ALLAHIN İZNİ İLE SİZ GİDİNCE BÜTÜN DOLABLARINIZ YOLSUZLUKLARINIZ ORTAYA ÇIKACAK İŞTE O ZAMAN DÜŞÜNÜN SİZ. YÜZÜNÜZDE KIZARMIYOR DEĞİLMİ NE O CHP BELEDİYELERDE YOLSUZLUK BULAMADINIZ DEĞİLMİ...
Karpuz 1 ay önce
Bir futbolcuya antrönöre 4o trilyon veriliyo kötü ingiltere de yardımcı antröner yapamaz kişiler artişt oldu başımıza
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20