Ali Öztunç, 'Kura çekiminde hile mi var'

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 826 işçi alımının yapıldığı süreçte kamuoyunda yoğun tartışmalara sebep olan şaibe iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

Genel 15.02.2021, 14:02
Ali Öztunç, 'Kura çekiminde hile mi var'
banner257

Tarım ve Orman Bakanlığı, Resmi Gazete’de yayınlanan ilanında İş Kanunu’na tabii belirsiz süreli iş sözleşmesiyle çalıştırılmak için 826 kişi alınacağını açıklamıştı.

Kura çekiminin bakanlığın merkez kampüsünde bulunan Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirileceği ilan edilirken, ilerleyen süreçte alımların belirtilen usullerde yapılmadığına dair çok fazla sayıda iddia tartışılmaya başlandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yazılı olarak cevaplandırması istemiyle konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP’li Ali Öztunç’un önergesi ve kamuoyu adına yanıt beklediği sorular aynen şu şekilde;

Tarım Bakanlığı ve Orman Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere, 4857 sayılı İş Kanununa tabi belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalıştırılacak 826 adet işçi alımı yapacağını ilan etmiş ve personel alımının Ankara Atatürk Spor Salonunda adayların katılımı ile noter huzurunda yapılacağı söylenmiştir. Ancak kura çekimi söylendiği gibi gerçekleşmemiştir.

Buna istinaden;

826 işçi alımı kurası bakanlığın duyurduğu şekilde neden yapılmamıştır?

Gerekçe pandemi ise, bakanlık kura çekimini görsel medya aracılığı ile neden yayınlamamıştır?

Kura çekiminin yapılmadığı ve Ak Parti teşkilatlarından verilen isim listelerindeki kişilerin işe alındığı iddiaları doğru mudur?

Noter huzurunda yapıldığı söylenen kura çekimi görüntülerini yayınlamayı düşünüyor musunuz?

Yorumlar (3)
ALİ dayı 12 ay önce
ALİ dayı sende olmasan 7 uyurlardan tık yok
İşçí 12 ay önce
Hafta sonu çekildi kuralar 11 gibi biten kura nedense pazartesi açıklandı hakkımızı helal etmiyoruz
SafTürk 12 ay önce
Kardeşim sizin başka işiniz yok mu
Muhalefet yapacaksanız projelerle gelin biraz da sürekli çamur atarak öküzün altında buzağı arayarak muhalefet yapılmaz
o kadar adilseniz İstanbul ve diğer belediyelere doldurduğunuz kişilerden bahsedin
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı