banner240

Ali Öztunç’tan çok sert tepki geldi

Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarını çalışanların değil, geçmişten bugüne yıllardır şehri yönetenlerin ödemesi gerektiğini belirtti.

Genel 24.05.2019, 16:53
Ali Öztunç’tan çok sert tepki geldi
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin personellerine ödediği sosyal denge ücretini kesmesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’tan çok sert tepki geldi. Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarını çalışanların değil, geçmişten bugüne yıllardır şehri yönetenlerin ödemesi gerektiğini belirtti. Öztunç ayrıca belediyenin personel maaşlarının tamamını ödeyemediğini açıkladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalanması hususunda Başkan Hayrettin Güngör’e verilen yetki sonrası, belediye personeline düzenli olarak verilmesi gereken sosyal denge ödemesi iptal edildi.

“BELEDİYE ÇALIŞANLARININ ÇOLUĞU ÇOCUĞU DÜŞÜNÜLMEDİ!”

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden konuya dair açıklamalarda bulunan CHP’nin çalışkan vekillerinden Ali Öztunç, Başkan Güngör’e seslenerek, “Çalışanları mağdur etmekten artık vazgeçin” çağrısında bulundu.

Öztunç’un açıklamaları şu şekilde;

“Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, yanlış yönetimin faturasını Belediye personeline kesmiştir. Yıllardır AKP tarafından yönetilen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kurumun borçlarını bahane ederek çalışan personelin her ay aldığı 1000 Tl’lik sosyal denge ücretini kesmiştir. Belediye ayrıca personelin maaşının tamamını da ödeyememiştir. Ramazan ayında şaşalı sofralarda iftar açan AKP’li yöneticiler, belediye personelinin çoluğunu çocuğunu düşünmeden yanlış kararlar almaktadır. Büyükşehir belediyesinin borcunu çalışanlar değil geçmişten bugüne yönetenler ödemelidir. İşe de bankamatik personelden kurtularak başlayabilirsiniz. AKP’li Başkan Güngör’e sesleniyorum. Çalışanları mağdur etmekten artık vazgeçin.”

Yorumlar (40)
Beyoğlu 2 yıl önce
Sayın vekilimiz bu açıklamaları meclise taşımanız bekliyoruz sizden başka bu konuyu çözecek yiğit de yok zaten
Y 2 yıl önce
Ağzına sağlık sayın vekilimiz belediyenin borcunu bahane edip faturayı memura kesmekte başkan Güngör o borcu kimler yaptıysa gücü yatıyorsa onlara sorsun bakalım sorabiliyomu Ayrıca personel arasında ayrım yapmakta bunlar mı adalet dağıtacak
mukremın kılınç 2 yıl önce
madem borç çok personele hakkı verilmiyor belediye başkanlarıda borç bitene kadar maaş almasın başkanyardımcılarıda ısten cıkarılsın haklarını mahkemeye verip alsın
Millet 2 yıl önce
Her soruna çare olan vekilimiz adamsınız suya zam yapıldığını da tespit etmişti bir tane vekilimiz varmış demekki
okan 2 yıl önce
ah şu 657 :) bırakın ek ödemeden kesintiyi zorla imza toplatılarak düşürülen işçi maaşlarının altını çizerek söylüyorum bu durumdaki gibi ek ödeme değil işçinin maaşının peşine bu kadar düşen olmadı.işçinin sesi çıkmıyor bu birlik beraberliği şimdi ortalığı ayağa kaldırmaya çalışan arkadaşlardan görmedi işçiler.hatta belediyenin parası yokmuş da fln da fişmanda bıyık altından dalga konusu yaptılar..şuan ek ödemeleri kesildi diye ortalığı velveleye vermenin anlamı yok yine alıyorlar 4000 4500 civarı maaş.sosyal denge tazminatının ödenmesinin bazı şartları var yasal olarak bu şartları belediye sağlamıyor yapacak birşey yok.
??? 2 yıl önce
Zamanında asgari ücret 1300 den 1600 TL ye çıkarılınca bazı memurlar oturup hesap yapıyorlardı. Taşeron, memur kadar maaş alacak diye, sonra bir oyun oynayıp vasıfları düşürüp gelen zammı yansıtmadılar.Memurlar da rahat bir nefes aldı(!). Şimdi aynı hesabı taşeronlar yapıyor. Memurlar taşeronla aynı maaşı mı alacak diye :) Havadan, hak etmeden aldıkları para kesilince ortalığı ayağa kaldıranlar taşeron personelin hak ettiği ücret verilmediği zaman neredeydiniz!!! Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner...
okan 2 yıl önce
- atanlar atm memurları sabredin az 1 ay daha var 3 ay içerisinde yapılabilir diyor yasalar alırsınız 300 500 hava parası 1 lira haketmiyorsunuz ayrı günün konusu.
Kim 2 yıl önce
Helal olmasın hakkımıź benim ev borcum var aylık 1500 kalıyordu şimdi 500 le geçinecek ailemle aram açıldı lütfen yapmayın bunu bize
Göksunlu 2 yıl önce
Sayın Öztunç, Allah sizden razı olsun. Sesimiz, duygularımız oldunuz. Bunları TBMM'de de dile getirmenizi talep ediyoruz. Beş yıldan beri Büyükşehir Belediyesini batıranların cezasını iki aydır biz personeller ödüyoruz.
Syf 2 yıl önce
Birazda kendi gelirlerinden ve lükslerinden ödün verseler ama göstermelik olmadan gerçek manada. Başkasından kesmek çok kolay bunun adı şirin görünmek için Tribünlere oynamak ama bu kensintiden çalışanlar kadar bu paranın harcanacağı esnafta etkilenecek. Herkesin gelirine göre borcu ve harcaması var.
maraşlı fero 2 yıl önce
ya sayın vekilim sen hızırmısın nesin.yemin ediyorum hayatımda MHP ve AKP birde BBP oy verdim.ama sizi hayranlıkla izliyorum.benim için partisi önemli değil ne mutlu bize ki ALİ ÖZTUNÇ gibi bir vekile sahibiz.
Maraşlıgil 2 yıl önce
Sayın Ali Öztunç akp li vekillerden hiç ses çıkmıyor bunlar sağırmı yoksa yada sahte vekilmi bunlar.bunlara bazı tavsiyelerde bulun siyaseti öğret abilik yap bu arkadaşlara.
yahya kemal açıkgöz 2 yıl önce
helal olsun sana vekilim önce bankamatik çalışanlarından başlasınlar yazık bu ülkeye bu insanlara bu başkanlık sana çok yakışırdı ama bu insanlara artık diyecek laf söz yok
Syf 2 yıl önce
Çalışan kadarda esnaf mağdur
MARAŞLI 2 yıl önce
BİDE ŞU VERDİKLERİ KADRO KONUSUNU DEĞİNSELER MECLİSTE BU NASIL Bİ KADRODUR ASKERİ ÜCRETLİ KADROLUMU OLUR
Kk gazi 2 yıl önce
İstanbul büyükşehir belediyesi ve diğer A,B veya C parti belediyeleri çalışan personeline sds yi tavan dan imzalıyorlar ayrıca bayram vs yardım da bulunurken Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi personelinin sds ni kesmiş ,diğer haklarına göz dikmiştir su ramazan bayramı içindeyiz personelin hakkını yemeyin
edeler 2 yıl önce
oy vermeye gelince bu adam solcu yok şöyle yok böyle dersiniz ondan sonra sayın vekilim falan filan bzim sorunumuzu çöz
maraş bi arpa boyu gidemez
Ayşe Ayşe 2 yıl önce
Adaletsiz bir şekilde personel çıkarırken neden bu milletin millet vekillerinin sesi çıkmadı da 4000 tl maaş aşan adam 3000 alacak diye herkes ayaklanmış neyin adaletini arıyorsunuz işten çıkarılanlar asgari ücretliydi nerde onların hakları biri de çıkıp bunu savunsun
cüneyt kahraman 2 yıl önce
oy vermeye devam edin
Misafir 2 yıl önce
İyi yapmış 1000 tl destek ödemesi mi olur zaten hak ettikleri paraları her ay ödeniyor. 1000 tl yanlış yazıldı diye umut ediyorum 1000 lira ne ya ! Ayrıca Sayın Güngör 44 kuruşta suya ZAM yaptı fatura 7 tl daha fazla geldi.
Vatandever 2 yıl önce
Üç koyuna bakamayacak insanları ise alıp vasıf verip 5000lira maaş verirseniz olacak bu
Mahmut 2 yıl önce
Diline eline sağlık aynen arkadaş yazıklar olsun
rozturk.59 2 yıl önce
Balık Kokmaya Başladııı, Acilen Tuzlayınız...!!!??? :)))))))))))))))))))))))
Haksizlik.. 2 yıl önce
Belediye kurslarinda disardan gorev alan hocalar da ücretlerini alamamislardir..Emekcinin hakkini vermeyerek degil,baska türlü cozumlerle tasarrufa gidilir..
Hak.. 2 yıl önce
K.maras Büyükşehir Belediyesinde dışardan saatlik ücretle gelen öğreticilerin de,3-4 aydır,ücretleri ödenmemektedir.. Birçok insan mağdur olmuştur..Gereğinin yapılmasını temenni ediyoruz..
Maraşlı 2 yıl önce
Sosyal denge tazminatının amacı ne gelir eşitsizliğini dengelemek yani az alana çok, çok alana az vermek ama maalesef bu durum bizim memlekette idareci kim olursa olsun bu amacı bilir fakat tam tersi bir uygulama yapar buradada aynı durum söz konusu ilk meclis toplantısında sayın başkan az alana çok, çok alana az vericem dedi ama yine tarih tekerrür etti ve Çok Alana Çok, Az alana Daha Az Teklif Etti. Hiç şaşırmadım nedense.
Nazmi 2 yıl önce
Bu.ülkede.bu.insanlar.bunu.haketmiyor.vebizim.vergilerimizle.lus.hayatı.burakın
hakkı kumaş 2 yıl önce
başkanların beceriksizliğinden ak parti çok oy kaybeder daha önce insanların maduriyetini giderin
muhammet furkan 2 yıl önce
sayın vekilim önce durduk yere işten çıkarttılar tazminatı vermemek için gidip mahkemeye başvurun alabılıyosanız ordan alın gıbı ıfadelerle resmen gururumuz ıncıldı 2 beledıyedede durum aynı hakkımızı asla helal etmiyoruz .
kral 46 2 yıl önce
işciye hakkını vermeyen belediyeler nasıl iş yapmayı dusunuyor memlekete ,bu borçlar yapıldı ama nasıl yapıldı git bir istanbul ankaradakı köprülü kavşak üst geçit ve yollara bak birde maraşa hızmet yapılıyorsa gerçekten hakkı verılerek yapılsın alın teriyle çalışan insanların onuruyla oynanmasın basıt hesaplar ıcıne gırılmesı sen personelıne hakkını vereceksın oda bu memleketin insanlarına hizmet verecek .
dogruder 2 yıl önce
Sayın vekilim bu memleket sizn kıymetinizi bilmedi parmagınızı bile oynatmayın bırakın ne halleri varsa görsünler daha bunlalr iyi günleri
Hakkı 2 yıl önce
Yollar köstebek yuvası gibi personel yerlerini değiştirmeyi bırakında yolları yapın belediye başkanı
Vatandaş 2 yıl önce
Ali Bey çok doğru söylüyor. Buraya yazıyorum Kahramanmaraş Pişman olacak Ali Öztunç'u seçmediğine
Polat Keskin 2 yıl önce
İyi yapmış 1000 TL gibi yüksek destek ödemesi mi olur. zaten hak etmedikleri paralar her ay ödeniyor. Belediye bütçesini belediye çalışanları sömürüyor, halkın parası o paralar. Beğenmeyen buyursun belediyeden istifa etsin asgari ücrete çalışmak isteyen binlerce işsiz insan bekliyor. Güngör başkanımın eline sağlık. maaşları yeter.
Hakan 2 yıl önce
Bu Maraş’a müstehak durmak yok yola devam
ademoğlu 2 yıl önce
borçlu belediyenin sosyal denge tazminatı ödemesi zaten kanuna aykırı, eski başkanlar kanuna rağmen popülist ödeme yapmışlar, ulufe dağıtacağına önce borcunu ödeyeceksin, borçlu insanın tatile çıkması gibi bir durumdur bu hal, yeni başkan doğrusunu yapmış
çalışan 2 yıl önce
çalışanla uğraşmazlarsa iş yaptı sayılmazlar güçleri çalışana yeter ancak belediye zara eder işçiden kes tasarufa gidecez derler işçiden kes yeter artık nereye kadar işçiden keseceksiniz
Şt 2 yıl önce
Sizin partinin belediye başkanları na söyle sen birde
Hasan 2 yıl önce
Bence doğru değildir.bu CHP liler hep itiraz eder.belediyemizin borcu yoktur.cunku biz kul hakkı yemeyiz.
Vatansever 2 yıl önce
Bence belediye külliyeler in i satın bu kadar şaşalı binalara gerek yok Fuzuli masrafdunya in neresinde görülmüş dışı mermer belediye binası
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:11
Öğle 12:31
İkindi 15:58
Akşam 18:40
Yatsı 19:56