Balıkçı ile pelikanın kıskandıran dostluğu

- Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 5 yıl önce kanadı kırıldığı için sahil güvenlik ekipleri tarafından tedavisi yapıldıktan sonra barınağa bırakılan pelikan, o günden beri balıkçı Hacı Beşir Akgündüz'ün yanından ayrılmıyor

Genel 31.01.2015, 11:27
Balıkçı ile pelikanın kıskandıran dostluğu
banner257

HATAY (AA) - BURAK MİLLİ - İskenderun ilçesinde, 5 yıl önce kanadı kırıldığı için sahil güvenlik ekipleri tarafından tedavisi yaptırıldıktan sonra barınağa bırakılan pelikan, o günden beri balıkçı Hacı Beşir Akgündüz'ün (62) yanından ayrılmıyor.

Kanadındaki kırık nedeniyle sahile inen ve sahil güvenlik ekipleri tarafından tedavisi yaptırıldıktan sonra balıkçı barınağına bırakılan pelikan, daha sonra buradan ayrılmadı.

Barınağın adeta neşesi haline gelen ve müşterilerin de yoğun ilgisini çeken pelikanın yanından ayrılmadığı balıkçı Hacı Beşir Akgündüz kuşu ilk bulduklarında kanadındaki kırık nedeniyle uçamadığını söyledi. 

- "Arkadaşlarımı kıskandırıyor" -

Pelikanın 5 yıldan beri yanından ayrılmadığını belirten Akgündüz, "Bunca yıl oldu her gün beraberiz. İsmini 'Peli' koyduğumuz kanatlı artık dostum oldu. Yanımdan ayrılmıyor. Hatta bana o kadar alıştı ki, yanıma biri yaklaştığında ona saldırıyor. Uzaklaşmasını istiyor. Bu samimiyetimiz bazı arkadaşlarımı kıskandırıyor" ifadelerini kullandı.

Peli'nin barınağın demirbaşı olduğunu anlatan Akgündüz, boş zamanlarda tüm balıkçıların onunla zaman geçirdiğini kaydetti.

Akgündüz, "Gören müşteri yanına gelip fotoğraf çektiriyor, onunla ilgileniyor. Bazıları balık veriyor. Sadece ben ayda 30 kilogram balık yediriyorum. Bakımı zor ama artık o benim en yakın dostum" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?