Başkan Güngör'den ‘Kardeşlik İftarı’

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Derneği işbirliği ile Kervanhan’da ‘Kardeşlik İftarı’ düzenlendi.

Genel 22.05.2019, 11:45
Başkan Güngör'den  ‘Kardeşlik İftarı’
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yetimlerin Allah’ın birer emaneti olduğuna dikkat çekerek sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Derneği işbirliği ile Kervanhan’da gerçekleştirilen ‘Kardeşlik İftarı’nda konuşan Başkan Güngör: “Ramazan ayı önemli bir ay. Bu ay dolayısıyla yardımlaşmanın, dayanışmanın, halisane duyguların en üst noktada yaşandığı bu akşamki iftar programı da Ramazan sürecince gerçekleştirilen iftar programları içerisinde en anlamlılarından birisi. Ramazan ayına uygun bir iftarda hep beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgili çocuklar sizler Yüce Rabbimizin bizlere emanetisiniz.

Dinimiz bize yetim bir Peygamberin emanetleri olan yavrularımıza sahip çıkmayı emrediyor. Çocukları çok seven ve onlara hayatının her döneminde güvenen, sevgi ve şefkatini esirgemeyen Peygamberimiz “Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimse ile ben (şehadet parmağı ile orta parmağını bir araya getirerek) cennette bu kadar yakın olacağız” buyurmuşlar ve bizlere yeryüzünün bütün yetimlerini işaret etmişlerdir. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak yetimlerimizi emanetimiz biliyoruz. Gözlerinizdeki o hasreti dindirmenin, bir aile sıcaklığı ile sizlerin yanında olmanın gayreti içindeyiz.

Yetimlere sahip çıkmak inananlar için önemli bir sorumluluktur.

Yöneticilerin sorumluluğu daha da büyüktür. Sizlerin sıkıntısını paylaşmak bizim görevimizdir. Bizler millet olarak yetimliği ve öksüzlüğü iyi biliriz. Bu vatanı bize emanet eden atalarımız gencecik yaşta cephelerde şehit oldular. Arkalarında binlerce yetim bıraktılar. Buradaki yavrularımızın her birisinin evinde hüzünlü bir hikâye var. Yerel yöneticiler olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bizler sizleri bir aile olarak görüyoruz. Aile içindeki her ferdin haklarını korumak nasıl ki aile reisinin göreviyse bir şehirde yaşayan herkesin haklarını aynı şekilde korumak da bu şehrin yöneticilerinin görevidir. Hatta bu görevden de öte boynumuzun borcudur.

Değerli konuklar,

Bugün dünyaya baktığımızda zulmün her geçen gün arttığını görüyoruz. Özellikle de egemen güçler İslam coğrafyası üzerinde kendi emelleri için bizleri birbirine düşürerek güzelim şehirleri kan gölüne çeviriyorlar ve binlerce çocuğu yetim bırakıyorlar. Doğu Türkistan, Afganistan, Suriye, Filistin, Irak, Arakan ve Myanmar gibi ülkelerde şiddet artarak devam ediyor. Hatta Ramazan ayında dahi zulmün en şiddetlisini uygulamaktan kaçınmıyorlar. Söz konusu ülkelerde yaşayanların sığınacakları kapı yine Türkiye oluyor. Çok şükür ki sevgili yavrularımız sizler kendi vatanınızda ve kendi milletinizlesiniz. Yine çok şükür ki güçlü bir devletimiz ve güçlü bir devlet başkanımız var. Ramazan ayının 15'inde yetimlerle bir araya gelinmesi de yine Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın talimatıdır.

Bu talimat ışığında bu organizasyonda emeği geçen İnsani Yardım Vakfı Derneği yetkililerine ve Kervan Pastanelerine de şükranlarımı sunuyor, burada bulunan tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” diye konuştu.

Başkan Güngör konuşma sonrasında Eşi Leyla Hanımla birlikte tüm masaları tek tek gezerek misafirlerle yakından ilgilendi.


 

Yorumlar (15)
EKONOMİ 3 yıl önce
Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız
rozturk.59 3 yıl önce
Ankara' dan APS İle Gönderilen Başkandan Ne Bekliyordunuz ki...!!!???
46 3 yıl önce
yeni başkandan beklentimiz,savurganlıkları ve gereksiz harcamaları en aza indirmek...
edeler 3 yıl önce
zengin kardeşler iftarı
Murat Gün 3 yıl önce
vayy bee Müslümanlığa bak akşama kadar yoksul, fakirin açlık halini anla diye oruç tut emri veriyor dinimiz akşam olunca da demiyor ya yüz yoksulun bir ay doyacağı masrafı yap da yemek ye demiyordur sanırım.
adnan 3 yıl önce
bu iftar yemeginin giderleri kim tarafindan karsilandi ve kimlerin parasi harcandi benim verdigim emlak su parasi reklam parasindan karsilandiysa haram olsun eger baskan kendi maasindan harcadiysa helal olsun
VATANDAŞ 3 yıl önce
K.MARASTA NEDEN O YEMEK MASALARINDA K.MARASIN ILERI GELEN ZENGINLERI OLUYOR NEDEN BIR GARIBAN NORMAL SIRADAN BİR VATANDAŞ OLMUYOR ZATEN K.MARASTA BELEDIYECILIK YOK DEVLET YOK BELEDIYE KIM MI DEVLET KIM MI
K.MARAS KIPAS HOLDING
K.MARAS YAŞAR MADO DONDURMA
K.MARAS KERVAN DONDURMA
K.MARAS KUTUKCULER KUYUMCULUK
BEN O SEHIRDE ÇOK ŞEYE SAHIT OLDUM MADONUN SAHIBININ ODASINA GIRERKEN CEKETINI ILIKLEYEN K.MARAS CUMHURIYET BAŞSAVCISI
KÜTÜKÇÜLER KUYUMCULUK IÇIN TÜM POLIS MEMURLARINA ISYERI ETRAFINA YOĞUNLAŞTIRAN EMNIYET MUDURLERI DAHA NELER NELER KURTULDUM O PISLIK AÇ GÖZLÜ INSANLARDAN VARIMI YOGUMU SATTIM BAŞKA SEHIRE GITTIM ÇOK ŞÜKÜR KERVANI SATIN ALACAK DERECEYE GELDIM DEMEM ODUR ALLAH VAR GAM YOK ...!!!
maraşlı 3 yıl önce
vatandaş madem öyle sen savunsana garibanları sen iftar sofrası açsana madem halin vaktin yerinde onların ayıbını sen kapatıver sevabına.
cr.mehmet çayır 3 yıl önce
ben sizin kardeşiniz değilmiyim beni neden çağırmadınız ki
maraşlı 3 yıl önce
kardeşim siz belediyesiniz.ne iftarı yapıyorsunuz hani hizmet .belediyenin görevi bumudur yani.müftülük sizin kadar iftar vermiyor
WQW 3 yıl önce
MİLLETİN VERDİĞİ VERGİLERLE, O KOCAMAN ŞAŞALI MASALARDA İFTAR YAPMAKLA BÜYÜKLÜK OLMUYOR,KİŞİNİN FITRATINDA OLAN GÖNÜL SEVDASIYLA BÜYÜKLÜK OLUYOR.BOĞAZINIZDAN GEÇEN HER LOKMANIN GÜN GELECEK HESABINI ERGEÇ VERECEKSİNİZ.
rozturk.59 3 yıl önce
AaKaPe Tipi Riyakarlık ve Gösterişlere Devam...!!!???
geleceğimiz gençler 3 yıl önce
Geleceğimiz olan gençler ;
Hepimizin bir tanıdığı bir akrabası veya evladı vardır. Kpss’ye girip atama bekleyen. Bu gençlerimiz haftalarca aylarca hatta yıllarca atama beklemektedir. Bazen gündeme geliyorlar ama çoğunlukla unutukluyorlar. Bu gençlerimiz için ne yapılabilir ? Genel bir haber yapılabilir. İlla devletten atama değil özel sektörde de çalışmaları için ne yapılabilir ? Sivil toplum kuruluşları gençlerimiz için ne yapabilir ?
Tüm bunları içeren genel bir haber yapılabilir. Geleceğimiz olan gençlerin atanma derdi…

Şehrimizde ilçelerimizde yeni iş alanları için neler yapılabilir
Akp genclik 3 yıl önce
Kimin verdiği vergilerle iftar yapıyorsunuz?
46 MARASLI 3 yıl önce
SU ZENGINLERI BIRAKDA BIRAZDA GARIBANLARI CAGIRIN SAYIN BASKAN ASGARI UCRETE CALISIYORUM 500 TL EV KIRASI 500 FATURA MUTFAK IHTIYACI DERKEN COCUK BEZI ISLAK MENDIL DERKEN KALIYOR 150 TL ESIME AYAKKABI MI ALAYIM COCUGUMA BAYRAMLIK MI HAKKIMI HELAL ETMIYORUM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı