Başkan Güngör, zor günlerini anlattı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, koronavirüs hastalığının etkilerinin halen sürdüğünü, kısmen nefes darlığı çektiğini belirtti.

Genel 12.12.2020, 13:19 12.12.2020, 13:28
Başkan Güngör, zor günlerini anlattı!
banner257
banner226

Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, boğazında hafif kuruluk ve öksürük şikayetlerini ciddiye almadığını ancak rahatsızlığı artmaya başlayınca yaptırdığı Kovid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi.

Yaklaşık bir hafta evde tedavi gördüğünü, ağrıların artması sonucu Necip Fazıl Şehir Hastanesinde tedavisine devam edildiğini anlatan Güngör, burada 10 gün kaldıktan sonra taburcu edildiğini dile getirdi.

Hastalık sürecinde ciddi zorluklar yaşadığını, en ufak belirtilerde herkesin test yaptırması gerektiğini ifade eden Güngör, şöyle konuştu:

"Hastalığın önceden tespit edilmesi ile ilaç tedavisinde çok daha etkili bir yöntem uygulanıyor. Ben pozitif olduktan sonra doktorların verdiği ilaçları ev ortamında bir hafta kadar kullandım. 10 gün de hastanede tedavi gördüm. Bu süreçte müthiş bir iştahsızlık, baş ağrısı, halsizlik ile ciddi bir öksürüğüm vardı ve bu, beni bayağı yıpratıyordu. Hastanede 10 gün kaldıktan sonra tekrar eve geçip, bir hafta da evde kaldım. Zaman zaman ateş yükselmeleri, öksürük oldu. Aldığımız ilaçlar bizi son derece rahatlattı. Özellikle hastanedeki bütün personele çok teşekkür ediyorum. Gerçekten son derece fedakarca çalışıyorlar." 

Güngör, Kovid-19 testi pozitif çıkan eşinin kendisine göre süreci daha rahat geçirdiğini ve ilaçlarını zamanında kullandığını belirtti.

Virüsün kısmen ciğerlerini de olumsuz etkilediğini şu anda sağlıklı olmasına rağmen yürümede ve merdiven çıkmada sorun yaşadığını anlatan Güngör, "1-2 ay bu etkilerin görüleceğini, biraz egzersiz yapmamız gerektiğini ifade ettiler. Ben de onlara dikkat ediyorum. Şu anda bile nefes darlığım kısmen var." dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Kovid-19 sürecinde, hem hükümetin hem de yerelde İl Umumi Hıfzıssıhha kararlarıyla tedbirler aldıklarını aktaran Güngör, İl Sağlık Müdürlüğü ile salgınla mücadele sürecinde istişare halinde olduklarını belirtti. Güngör, belediyeye ait 40'dan fazla aracın İl Sağlık Müdürlüğünün hizmetinde olduğunu dile getirdi.

Hayrettin Güngör, "Burada her birey kendi denetçisi olmalı çünkü zor bir süreçten geçiyoruz. Sağlık otoritelerinin paylaştığı hususları dikkate alarak riski azaltabiliriz. Kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak katmalı ve alınması gereken tedbirleri uygulamalıyız." diye konuştu. 

Yorumlar (6)
Mekselina 13 ay önce
Devletin bütün imkanları yanındayken ne zorluğu yaşamış ki? Bizim gibi yalnız mı bırakılmış. Kendi ve çocuğu hastayken devlet sırtınımı dönmüş kendine. Bıraksın şov yapmayı. Sıkıntıyı sade vatandaş yaşadı
hımm 13 ay önce
Başkan hastane ilaç vs elinin altında, zor günü bizler yaşarız...
Murat 13 ay önce
Başkan seni sadece diplomat olduğun için seviyorum, diğerleri gibi tribünlere oynamıyorsun, devletin parasını çar cur etmiyorsun
Remzi kisi 13 ay önce
Senden bir şey olmaz oy verdiğim elim kırımlaydı sen kimsin ki sana oy verdim hala aklım almıyor
ökkeş 13 ay önce
ankara belediyesi koronadan dolayı karantidada olan vatandaşlara 3 öğün yemek veriyor.
bizim belediyelerde anca yemek yerken fotoğraf çekiliyor oy yok
Kahraman 13 ay önce
Emin olun sizin zor günlerinizi hiç merak etmiyoruz. Bir eli yağda diğeri balda olanları hiç merak etmiyoruz.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı