Başkan Hayrettin Güngör ,'Kahramanmaraş eşsiz bir doğaya ve coğrafyaya sahip'

Son hazırlıkların yapıldığı 180 Milyon TL’lik proje kapsamında; Göksun, Afşin, Nurhak, Ekinözü ve Elbistan ilçelerinin atıkları sürdürülebilir şekilde depolanacak ve geri dönüştürülerek çevrenin korunması sağlanacak.

Genel 01.10.2021, 15:27
Başkan Hayrettin Güngör ,'Kahramanmaraş eşsiz bir doğaya ve coğrafyaya sahip'
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehrin sürdürülebilir atık yönetimini sağlayacak önemli bir projeyi daha hayata geçirecek. Kuzey İlçeleri Entegre Katı Atık Tesisi adıyla hizmet verecek yaklaşık 180 Milyon TL’lik proje onaylanırken, ihale hazırlıkları sürdürülüyor. Bir süre önce Başkan Hayrettin Güngör tarafından müjdesi verilen Türkiye’deki Sığınmacılar Fonu (FRIT II) kapsamında Avrupa Birliği tarafından sağlanan 1 Milyar TL’lik ilave kaynakla tamamen hibe olarak yapılacak tesis, Afşin’in Suluk mevkiinde konumlandırılacak. Yaklaşık 580 dekar arazi üzerinde yükselecek proje; Göksun, Afşin, Nurhak, Ekinözü ve Elbistan başta olmak üzere 5 ilçenin atığının modern şartlarda depolanmasını ve ayrıştırılmasını sağlayacak. Özellikle vahşi atıkların önüne geçecek tesis ile geri dönüşüm sağlanabilirken, su kaynaklarının ve tabiat unsurları da korunmuş olacak.

İhale Hazırlıkları Sürüyor

2021 yılı içinde ihalesinin yapılması hedeflenen dev yatırımda, süreç hızla devam ediyor. İller Bankası A.Ş. tarafından onaylanan projenin ihalesinin yapılması sonrası inşası da başlamış olacak. Başkan Hayrettin Güngör yapılacak yatırımla ilgili,“Kahramanmaraş eşsiz bir doğaya ve coğrafyaya sahip. Bize miras kalan bu eşsiz tabiatı muhafaza etmek en önemli görevlerimizden biri. Değişen iklim ve coğrafi şartlar için kuzey ilçelerimize de tam donanımlı bir Katı Atık Bertaraf Tesisi inşa edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

banner261
Yorumlar (3)
Ali sarı 3 hafta önce
Bir de Maraş merkeze baksa. Şehir merkezini umursamıyor
DEMIRCIOGLU ALI 3 hafta önce
sizce buyuk sehir belediyesi tum bu yatirimlari yapabilecek imkan ve kabiliyete sahip mi ??? hic sanmiyorum zira maras merkezin ve ilcelerin hali ortada kuzey ilce goksun kaderine terk edildi AKP zoraki bir baskan sectirdi oda halki canindan biktirdi
Ahmet AZAK 3 hafta önce
kim demiş siz canından bıktırdığını, k.maraş'a ve halkına layık bir biçimde çalışıyor. Uzaylılarmı geldide seçti. Yooo bu halk seçti ağlamaya sızlamaya gerek yok. Yarın bir seçim olsa yine akp seçilecek.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı