banner240

Başkan Okay, Malazgirt Savaşında ölen şehitleri unutmadı!

Başkan Okay, 'Malazgirt Zaferi askeri bir başarının ötesinde, imanın, sabrın ve fedakarlığın bir eseridir' dedi.

Genel 25.08.2021, 09:36
Başkan Okay, Malazgirt Savaşında ölen şehitleri unutmadı!
banner257
banner226

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Malazgirt Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Okay, “Malazgirt Zaferi askeri bir başarının ötesinde, imanın, sabrın ve fedakarlığın bir eseridir” dedi.

Türk toplumuna Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin yeni bir çağın kapılarını da açtığını ifade eden Başkan Okay, mesajında şunları söyledi: “Büyük komutan Sultan Alparslan’ın komutanlığında İslam orduları haçlı ordularına karşı büyük bir zafer kazanmıştır. Türkler, tarihten aldığı bilgi ve tecrübe ile Anadolu’yu; kendisine yurt yapmışlardır. Anadolu, Türk-İslam Medeniyeti’ne beşik, mazlumlara umut olmuştur. Köklü geçmişten, güçlü bir geleceğe uzanan bu kutlu zaferin yankıları günümüzde hala sürmektedir ve daha nice bin yıllarda da yankılanacaktır. Malazgirt zaferi, askeri bir başarının ötesinde, aklın, yeteneğin, imanın, sabrın, fedakarlığın ve güçlü bir iradenin eseridir. Bugün Malazgirt’te ortaya konulan tüm bu irade devletimizde ve milletimizde mevcuttur. Dün olduğu gibi bugün de mazlumlara umut, zalimlere korku olan bir imana sahibiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Malazgirt şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Yorumlar (2)
Cenk 4 hafta önce
Aman ha Allah rızası için 30 Ağustos Zafer'i ve Atatürk ile ilgili bir minnet bir kutlama yapmayın. Ağzınıza yapışır ya. Sizlere çıkıp bu konuşmaları yapacak bir toprak parçası bırakan, üzerinde kendisine düşman olduğunuz halde başkan olabilecek bir vatan bırakan komutan ve önderi dilinize almayın. Sakın almayın çünkü ağzınıza yakışmaz. Sizin döneminiz de geçecek, Müslüman mazlumların değil, bin yıldır Türk yurdudur burası. Türklükten ve Atatürk'ten korkmakta haklısınız, çünkü Afgan ve şımarttığınız Suriyeliler ile beraber geldiğiniz gibi gideceksiniz nankörler...
mermercioglu 1 ay önce
bizlerde haraci rusveti yolsuzlugu unutmadik baskan secimde elbet goreceksiniz
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54