BBP Kahramanmaraş Teşkilatı’ndan Rektör Can’a Destek!

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyaz Can hakkında başlatılan karalama kampanyalarına Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ali Çavuş Gelir, tepki göstererek Rektör Can’a sahip çıktı.

Genel 08.06.2021, 14:28
BBP Kahramanmaraş Teşkilatı’ndan Rektör Can’a Destek!
banner257

Konuyla ilgili açıklama yapan BBP İl Başkanı Ali Çavuş Gelir, “Büyük Birlik Partisi olarak; ortada bir namussuzluk ve namertlik varsa asla yapılmış olan tasallut hadiselerinin yanında durmamız mümkün değildir. Ama bir önceki rektör döneminde vukuu bulmuş, soruşturmaya ve tecziye işlemine konu olmuş bir hadisenin şu an rektörümüz olan Prof. Dr. Niyazi Can hoca dönemini ilzam edecek şekilde anlaşılmasının da önüne geçilmesi esastır ve hakkanidir” dedi.

Rektör Can hakkında son günlerde basında çıkan haberlerin, ‘Kahramanmaraşlıyım’ diyen herkesi derinden üzdüğünü belirten Başkan Gelir, kendi döneminde yaşanmayan bir olay için Rektör Niyazi Can’ın sorumlu tutulamayacağını, alınan yargı kararlarını uyguladığı için de yapılan suçlanmaların art niyetli olduğunu ve kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Gelir, şöyle konuştu: “Son günlerde şehrimizin güzide kurumu KSÜ hakkında basınımızda yer alan bazı üzücü haberleri atfen bir değerlendirme yapma durumu hâsıl olmuştur. Bu açıklamamız kurum içinde mevcut arkadaşlarımızın tespitleri ve bilgilendirmeleri esas alınarak ve hakkı sahibine teslim etmek amacına yöneliktir. Açıklamamız ve bilgilendirmemizin ana amacı, hadisenin bazen şüyuu vukuundan daha nahoş neticeler doğurması muhtemel olan ve faydasından çok daha fazla zarara sebebiyet vermemesi maksadıyla yapılmıştır. Basınımızda yer alan yazılanlar hakkında KSÜ Rektörlüğü de web sayfası üzerinden gerekli gördüğü kadar açıklama yapmıştır ama bu açıklamalar maalesef diğer yazılanlar kadar basında yer alamamıştır.”

“REKTÖR NİYAZİ CAN SADECE YARGI KARARLARINI UYGULAMIŞTIR!”

Büyük Birlik Partisi olarak hak ve adaletin yanında olduklarını aktaran Başkan Gelir, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Büyük Birlik Partisi olarak; ortada bir namussuzluk ve namertlik varsa asla yapılmış olan tasallut hadiselerinin yanında durmamız mümkün değildir. Ama bir önceki rektör döneminde vukuu bulmuş, soruşturmaya ve tecziye işlemine konu olmuş bir hadisenin şu an rektörümüz olan Prof. Dr. Niyazi Can hoca dönemini ilzam edecek şekilde anlaşılmasının da önüne geçilmesi esastır ve hakkanidir. Rektör Niyazi Can’ın tacizci hocalara sahip çıktığı iddiaları asılsızdır. Rektör Niyazi Can sadece yargı kararlarını uygulamıştır. Bir önceki rektör dönemi bir yığın zulüm ve haksızlıklarla anılan bir dönemdir. Üniversitemiz çok geriye gitmiş ve götürülmüştür. Tüm şehir ve ülke buna şahittir. Prof. Dr. Niyazi Can hoca dönemi ise geldiği andan itibaren bu yaraların sarılmasını esas almış ve bu yönde adımların atıldığı bir dönem olmuştur.”

Daha önce verilen ceza ve tecziyeleri, ilgili kişilerin mahkemeye taşıdığını ve mahkemelerin söz konusu akademisyenlerin görevine dönmesi şeklinde karar verdiğini dile getiren Gelir, son olarak şunları kaydetti: “Mahkeme bir karar vermişse hangi idareci mahkeme kararını uygulama noktasında bir direnç gösterebilir? Bir mahkeme kararının idareciler tarafından 30 gün içinde uygulanmak durumunda olduğu unutulmamalıdır. Ve uygulanmak durumunda kalınan bir mahkeme kararı hiçbir idareciyi suçlu yapmaz. KSÜ kurulduğu günden beri burada 2 tane şehrin çocuğu ve insanı konumunda olan bilim insanı rektörlük görevinde bulunmuştur ve mevcut rektörümüz bu 2 kişiden birisidir. Lütfen kendi değerlerimize ve şehrin bağrından yetişmiş insanlarımıza sahip çıkalım. Ve Prof. Dr. Niyazi Can hocamızın kendisini yalnız hissetmesine, aşk ve heyecanının kırılmasına hizmet etmiş olmayalım.”

Yorumlar (5)
Mustafa gorgl 2 gün önce
Ksü de Mahmut SAGIR a yapılan haksızlığın aciken düzeltilmesi gerekiyor. Bu haksızlığı düzeltmek akp ye düşer. Mahmut hoca 15 temmuzda akp il binasına belediye başkanlarından önce giden biri. Sözcü gazetesi manset yapmış olanları. Ali ÖZTUNC soru önergesi vermiş. Bu işi temizlemek akp ye düşer. Lütfen birileri okur ve bu haksızlığı düzeltir artık.
İsmet 1 gün önce
Sevgili BBP yetkilisi, Rektör haksızlığa uğruyor, olay kendisinden önceki dönemde olmuş diyorsunuz. Ama ne hikmetse kızından ve damadından hiç bahsetmiyorsunuz. Kızı ve damadı için yazılanlar yalanmı? Yalan ise karşı dava açılsın.
vatandaş 1 gün önce
BBP ruhuna yakışan bir davranış değil. Rahmetlinin kemiklerini sızlatıyorsunuz. İddialar araştırılır gereği yapılır. siyaset malzemesi haline getirmek uygun değil
Ela 2 gün önce
Mahmut bey sayın rektöre yakınsa normal tabi arkasında durmaları
Ede46 1 gün önce
Onun döneminde olmayanla suçlamak gayri ahlaki fakat döneminde yaşanan iki kızı damadı ve mağduriyet yaşayan mahmut sağır hocanın hesabını sormak gelsin önce aklınıza. Bakıyorum da Rahmetli muhsin başkandan sonra çizginiz de kayıyor gibi görünmekte
banner112
28°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Haziran 2021
İmsak 03:17
Güneş 05:03
Öğle 12:37
İkindi 16:29
Akşam 20:01
Yatsı 21:40