Bebeğinin ölümüne neden olan annenin cezası belli oldu

Galler'de dört aylık bebeğini gece kulübüne götüren, sarhoş halde bebeğinin üzerinde uyuyakaldığı gerekçesiyle bebeğin ölümünde kasıtlı ihmal ile suçlanan anneye 2 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Bebeğinin ölümüne neden olan annenin cezası belli oldu

Olay, Galler'in New Quay sahil kasabasında 31 Mart 2017de meydana geldi. Marina Tilby(26) kız kardeşleri ve dört aylık bebeği ile gece kulübünde sarhoş olduktan sonra evinin yatak odasında bebeğinin üzerinde uyuya kaldı.

Olayı fark eden kız kardeşlerden birinin, yatak odasına girerek Tilby'nin altında kalan dört aylık bebeği kurtardığı ancak bebeğin ağzından kan geldiğini fark etmesi üzerine hastaneye gittiği belirtildi. Bebek, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Swansea Crown mahkemesine çıkarılan ve suçlu olduğunu itiraf eden Tilby'nin avukatı Dyfed Thomas, "Çok sarhoştu. Çocuğunu kaybetmenin kederi içini dolduracak" dedi.

Bunun üzerine davaya bakan hakim "Kesinlikle kasıtlı bir ihmal söz konusu. 4 aylık bebeğin güvenliği annenin görevi ve sorumluluğudur. Anne ise bunu tamamen göz ardı etmiştir. O gece çok içtin ve o kadar sarhoştun ki bebeğinin üzerinde uyudun. Bebeğinin ağzından kan geldiğini dahi fark etmedin" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER