Bursa’dan Halep’e büyük destek

Osmangazi Belediyesi, Halep’teki savaş mağdurlarına 16 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.Osmangazi Belediyesi ve Hayrat Vakfı iş birliğiyle toplanan yardımlar, Tüyap Fuar Merkezi önünde düzenlenen törenle yola çıktı. Erzak, giyecek,...

Bursa’dan Halep’e büyük destek
Osmangazi Belediyesi, Halep’teki savaş mağdurlarına 16 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.
Osmangazi Belediyesi ve Hayrat Vakfı iş birliğiyle toplanan yardımlar, Tüyap Fuar Merkezi önünde düzenlenen törenle yola çıktı. Erzak, giyecek, battaniye ve kömür yüklü 16 TIR, Suriye’nin Halep şehrine dualarla uğurlandı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye’nin etrafının ateş çemberi ile sarılı olduğunu söyleyerek, "Suriye’de, Irak’taki ateş orada yansa da Türkiye’nin her tarafını yakıyor. Bundan dolayı bütün Türkiye’de ve Bursa’da sivil toplum kuruluşları, kurumlar sorumluluk alıyor. Yerinden yurdundan edilen insanların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu soğuk günlerde bombaların altında kalan insanlara yardım eli uzatıyoruz" dedi.
"Bunların gözünde Suriyelilerin bir hindi kadar değeri yok"
Bir hayvanın ya da bir ağacın katledilmesine karşı çıkıp dünyayı ayağa kaldıran modern dünyanın Ortadoğu’da, Suriye’de insanlar katledilirken, şehirler yok edilirken bunu görmezden geldiğini ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Amerika’da şükran gününde bir hindiyi affeden, bu insanî davranışlarıyla dünya gündemine oturanlar, ne yazık ki Suriye’de, Halep’te yaşanan insanlık dramına dönüp bakmıyor. Bu dramı, bu acıyı Müslümanlar olarak bizler yaşıyoruz. Ve yine bizler birbirimizin acısını dindirmek için çaba gösteriyoruz. Bizler Osmangazi Belediyesi olarak 2012 yılından itibaren desteğimizi veriyoruz. Çeşitli vesilelerle bugüne kadar düzenli şekilde yardımlarımızı Suriyeli kardeşlerimize ulaştırdık. Destek veren kurum, kuruluş ve hayırseverlere çok teşekkür ediyor. Bu desteklerimiz bundan sonra da sürecek” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154