Cilvegözü Sınır Kapısı'nın giriş ve çıkışa kapatılması

- Suriye tarafındaki Bab-el Hava Sınır Kapısı yakınlarında havaya rastgele ateş açılmasıyla ilgili Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki görevlilere teslim olan bir Suriyeli, Reyhanlı'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Cilvegözü Sınır Kapısı'nın giriş ve çıkışa kapatılması

HATAY (AA) - Cilvegözü Sınır Kapısı'nın giriş ve çıkışlara kapatılmasına neden olan "silahla ateş açma" olayıyla ilgili görevlilere teslim olan bir Suriyeli, Reyhanlı'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Suriye tarafındaki Bab-el Hava Sınır Kapısı civarında hafta başında silahla ateş açılması olayını kendisinin gerçekleştirdiğini öne süren Suriyeli Ali A. (27), Cilvegözü Gümrük Muhafaza ekiplerine teslim oldu.

Gözaltına alınan Ali A. (27) Reyhanlı'da sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklandı.

Suriye tarafındaki Bab-el Hava Sınır Kapısı civarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce 26 Ocak tarihinde rastgele silahla ateş açılması üzerine, güvenlik nedeniyle Cilvegözü Sınır Kapısı giriş çıkışlara kapatılmış, sadece Suriyelilerin çıkışına izin verilmişti. Sınır kapısı önünde insani yardım ve ihracat malları taşıyan tırlar 7 kilometre kuyruk oluşturmuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER