Çorlu’da "Özgür Kudüs" konferansı

Çorlu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından "Özgür Kudüs" konulu konferans düzenlendi.Çorlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta Filistinli akademisyen Yrd. Doç. Dr. Müncid Ebubekir ile Burakder Genel Başkanı Adem Yenihayat...

Genel 17.01.2018, 23:51
Çorlu’da "Özgür Kudüs" konferansı
banner257

Çorlu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından "Özgür Kudüs" konulu konferans düzenlendi.

Çorlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta Filistinli akademisyen Yrd. Doç. Dr. Müncid Ebubekir ile Burakder Genel Başkanı Adem Yenihayat konuşmacı olarak yer aldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Çorlu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Kurtuluş Ay, Kudüs konusunun son derece önemli olduğunu kaydetti. Her Müslüman’ın hayatında bir kez dahi olsa Kudüs’e giderek Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmesi gerektiğini belirten Ay, “Yaşanan gelişmeler bize Kudüs’ün önemini bir kez daha gösteriyor. Kudüs’ün Filistin’in başkenti olması için verdiğimiz mücadele kararlılıkla ve sonuna kadar devam edecek. Devletimizle, milletimizle el ele verdik Kudüs için mücadele ediyoruz. Kudüs bizim kırmızı çizgimiz” dedi.

Daha sonra tercümanı aracılığı ile katılımcılara Kudüs konusunda bilgiler aktaran Filistinli akademisyen Yrd. Doç. Dr. Müncid Ebubekir, Müslümanların ortak noktası olan Kudüs’ün tarih boyunca peygamberlere ev sahipliği yaptığını belirtti. Ebubekir, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların ortak konusu ve sorunu olduğunu, burada yaşanan olayların çok üzücü olduğunu ifade etti.

Burakder Genel Başkanı Adem Yenihayat’ın da konuşma yaptığı konferansı Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay ile Çorlu Müftüsü Adem Gülmek de takip etti.
Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 03:44
Güneş 05:20
Öğle 12:34
İkindi 16:23
Akşam 19:38
Yatsı 21:07