Dulkadiroğlu Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı düzenledi!

Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından düzenlenen meclis toplantısında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili meclis üyelerine bir sunum düzenledi.

Genel 02.09.2020, 13:32
Dulkadiroğlu Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı düzenledi!
banner257
banner226

Dulkadiroğlu Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Dulkadiroğlu Kamu Külliyesi Belediye Hizmet Binası’nda Belediye Başkanı Necati Okay’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla devam eden toplantıya Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’de katıldı.
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantı sonunda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş’a ve Dulkadiroğlu’na planladıkları yatırımlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Güngör, Kapalı Çarşı Cephe Yenileme projesinin başladığını hatırlatarak tarihi kentsel dönüşüme işaret etti. Kahramanmaraş’ın geleceğini de düşünerek tüm planlamaları uzun vadede yaptıklarını kaydeden Başkan Güngör, şunları söyledi: “Şehrimizin geleceği, vatandaşlarımızın refahı için tüm ekiplerimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Ortaya koymayı planladığımız projelerimizi siz değerli meclis üyelerimizle şehrimizdeki sivil toplum kuruluşlarımızla istişare ediyoruz. Bu kapsamda ortaya çıkan projelerimiz var. İnşallah bu projeleri uzun vadedeli planlayarak kısa sürede yapmayı hedefliyoruz.”
VALİLİK BİNASI VE ÇEVRESİ YENİDEN DÜZENLENİYOR
Değişim projeleri hakkında bilgiler veren Güngör, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Valilik binamız ile içerisinde bulunduğu ada içerisinde bir değişim projesi hazırladık. Bu projenin bir çok nedenden dolayı cazibesi azalan şehir merkezine katkı sağlayacağını hedeflemekteyiz. Özel İdare Binasının bulunduğu alana Valilik binasını, valilik binasının bulunduğu alana da bir meydan projesi planlıyoruz. Bunun dışında Çevre Şehircilik olarak kullanılan alan ve devamına da çarşılar ve otopark alanları planlıyoruz.”
Değişim projelerinin uzun vadede Kahramanmaraş’a çok büyük katkı sağlayacağını dile getiren Başkan Güngör, meclis üyelerinden bu ve benzer projeler ile ilgili görüşlerini istedi. 

banner261
Yorumlar (4)
alperen 1 yıl önce
büyük şehir olarak dulkadiroğlunda ne yatırımı var sayın hayrettin başkanın sorsaydnınz başkanım.herşey tekerek yolundan sümbüllü vadisinden binevlerden ibaret değil.kenar mahallelerin garibanlarıda size oy verdi.kenar mahallelerdeki büyük şehire ait caddelerin kaldırımlar yoıllarını hiç gezmiş görmüşmü hayrettin başkan.elinizi vicdanınıza koyun.büyükşehirin verilen bi tane sözü yapıldımı?
hüseyin kırıcı 1 yıl önce
nasıl düzenleniyor kimin kafasında hangi proje nasıl olsa para bol savurun saçın ihya edin...erkoç trabzon caddesinin anasını ağlattı sende babasını ağlat...
Dulkadiroğullularililastiramadiklarimiz 1 yıl önce
Sayın başkan siz bu projeleri yaparken Dulkadiroğlu belediyesi ne yapacak yine hiç bir şey yokmuş gibi diğer seçimi mi bekleyecek nasilsa bir beklenti yok kimseye karışmadan bu döneminde atlattık çok şükür bitti gitti
Maraşlıoğlu 1 yıl önce
Çok güzel proje, geçekleşirse başkanın adı altın harflerle anılacak..
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı