Engelliler, ’Madame Tussauds Müzesi’ni ziyaret etti

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, sosyal ziyaret programı kapsamında ünlülerin balmumu heykellerinin sergilendiği Madame Tussauds Müzesi’ni ziyaret etti.Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde hizmete sunulan ve dünyanın en ünlü...

Engelliler, ’Madame Tussauds Müzesi’ni ziyaret etti
Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, sosyal ziyaret programı kapsamında ünlülerin balmumu heykellerinin sergilendiği Madame Tussauds Müzesi’ni ziyaret etti.
Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde hizmete sunulan ve dünyanın en ünlü balmumu müzesi olma özelliğini taşıyan Madame Tussauds’un çok özel ziyaretçileri vardı. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, içerisinde dünyaca ünlü 55 ünlü ismin balmumu figürlerinin bulunduğu müzeyi ziyaret ederek hoşça vakit geçirdi.
Bağcılarlı engelliler sergilenen ünlü isimlerin mumya figürlerine yoğun ilgi gösterdi. Cep telefonlarıyla selfie yapan ve birlikte fotoğraf çekilen engelli kursiyerler, özellikle Fatih Sultan Mehmet, Atatürk, Adile Naşit, ünlü bilim insanı Albert Einstein, dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, yazar Yaşar Kemal ve futbolcu Arda Turan’ın mumyasına yoğun ilgi gösterdi.

“Mumyalar ilgilerini çekti”
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, engelli kursiyerleri sosyal ziyaret programları kapsamında müzelere, tarihi ve turistik mekanlara götürdüklerini belirtti. Dünya çapında tanınan bir mekan olan Madame Tussauds Müzesi’ne götürdükleri engellilerin bilgi sahibi olduklarını da kaydeden Çağırıcı, “Madame Tussauds İstanbul’da, hem tarihi kişilikler tanıtılıyor hem de görsel zenginlikler sergileniyor. Bu yüzden dünyada bile çok yoğun ilgi görüyor. Engelli hemşehrilerim de müzede hoşça vakit geçirerek, bilgi sahibi oldular. Onların mutluluğu için çalışıyoruz.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154