Güngör'den 2 kardeşi mutlu eden hediye

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi iki kardeşe akülü araba hediye etti.

Güngör'den 2 kardeşi mutlu eden hediye

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Altınova Mahallesi’nde yaşayan Bilal ve Ali Kazcı kardeşler doğuştan bedensel engelli oldukları için evden dışarı çıkamıyorlardı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne akülü araç için müracaat eden Kazcı ailesine akülü araçları Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından hediye edildi.

İki adet akülü araba tesliminde doğuştan bedensel engelli olan Bilal ve Ali Kazcı kardeşlerin gülüyor olması görülmeye değerdi.

Akülü araba tesliminde bir açıklama yapan Başkan Güngör: “Bugün Altınova Mahallemizde Engelliler Haftası dolayısıyla Ali ve Bilal kardeşlerimize birer hediye getirdik. Bu hediyeler onların hayatlarını kolaylaştıracak. Burada anne ve babalarına da çok teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten özveri ile bu yavrularımızın bakımlarını gerçekleştiriyorlar. Bu hediyeler onların hayatını kolaylaştıracak ama bütün sorunları halletmiyor. Ancak günlük hayatlarında çok ciddi bir kolaylık sağlayacak. Hayırlı olsun diyoruz. Başka talepleri de oldu özellikle burada merdivenden çıkma konusunda. O konuda da daire başkanımız bakıyor, düz girebilecek şekilde bir ortam oluşturulması hususunda gerekeni yapacağız. Ben kendilerine hayırlı olsun diyorum.

Bu kardeşlerimiz kalpleri pırıl pırıl iki insan. Biz de belediye olarak destek olmaya çalışıyoruz ve destekleyeceğiz her zaman. Bize düşen bir şey olursa, belediyemizin sosyal hizmetler daire başkanlığımız her zaman kendilerinin emrinde. Ben kendilerine hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Akülü arabalarına kavuşan Ali ve Bilal Kazcı kardeşler ise mübarek Ramazan gününde çok mutlu olduklarını ve çifte bayram yapacaklarını ifade ederek, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve diğer ilgililere teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat - 4 ay Önce

Teşekkürler sayın başkanım rabbim senden razı olsun inşAllah başkanım burdan türkiye cumhurbaşkanına vede güngör başkanıma selam olsun murat engizek kahramanmaraş TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE

rozturk.59
rozturk.59 - 4 ay Önce

Acaba Başkan O Akülü Arabaların Parasını Kendi Cebinden mi, Yoksa Belediyenin Kasasından mı Ödedi. Yani Yardımı Başkan mı Yaptı? K. Maraş' lılar mı? :)))))))))))))))

ERKAN
ERKAN @rozturk.59 - 3 ay Önce

BU YAPILAN HEDİYELER ÜZERİNDEN NEDEN PRİM YAPILIP REKLAM YAPILIOR

Ali medeni
Ali medeni - 4 ay Önce

haber 46 yı yorumları kesmez sanırdım

işsizliğe çözüm
işsizliğe çözüm - 4 ay Önce

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 376 bin kişi artarak 4 milyon 730 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 4,1 puanlık artış ile yüzde 14,7 seviyesinde gerçekleşti.
Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 4,4 puanlık artış ile yüzde 16,9 olarak tahmin edildi. Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 7,1 puanlık artış ile yüzde 26,1 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 4,1 puanlık artış ile yüzde 15,0 olarak gerçekleşti.
İşsizliğe çözüm için neler yapılabilir ? Haber yapılması dileğiyle

HANİFİ
HANİFİ - 3 ay Önce

TEBRİK EDİYORUM SAYIN BELEDİYE BAŞKANI AMA Bİ NOKTADA SİZLERİ KINIYORUM HEDİYE ETTİĞİNİZ AKÜLÜ ARABALAR BELLİ BİR BEDEL KARŞILIĞI ALINA BİLİYOR AMA NEDEN İNSANLARIN ZAYIF YÖNLERİNDEN FAYDALANILIP REKLAM YAPILMA ÇALIŞMALARINA GİRİLİYOR NEDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA BİR HEDİYE VERİLİNCE HEMEN FOTOĞRAFLAYIP ONLARI KÜÇÜK DÜŞÜRÜP RENCİDE ETMEK DURUMUNDASINIZ LÜTFEN KENDİNİZİ BİRAZ ONLARIN YERİNE KOYUN VE YAPTIĞINIZ BİR İŞİ REKLAM İÇİN YAPMAYIN ALLAH RIZASI İÇİN YAPIN..

SIRADAKİ HABER