İHH Kahramanmaraş'taki ihtiyaç sahiplerini unutmadı!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilciliği, ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

Genel 22.04.2021, 14:08
İHH Kahramanmaraş'taki ihtiyaç sahiplerini unutmadı!
banner257

Vakıf üyeleri, "Ramazanda umut var" sloganıyla başlatılan çalışma kapsamında ramazan ayı öncesi temin ettikleri 2 bin gıda kolisini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilcisi Yusuf Bülbül, temin edilen yardımları asıl sahiplerine ulaştırmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Bülbül, gıda kumanyası dağıtımının yanında, Maraş çöreği, hurma, su ve cevizden oluşan küçük iftariyelik paketleri hazırladıklarını ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde dağıtım yaptıklarını ifade etti.

Vakfın gönüllüler aracılığıyla kent merkezi ve ilçelerde belirlediği yaklaşık 2 bin öksüz ve yetime ramazan ayı içerisinde alışveriş kartı ve bayramlık dağıtmayı hedeflediklerini aktaran Bülbül, 1000 çocuk için ise bayramlık alınacağını söyledi.

Bülbül, Kahramanmaraş İHH olarak bu yıl Gazze, Somali, Arakan, Azerbaycan, Arnavutluk, Yemen, Somali, Filistin, Suriye, Kosova, Kırım, Afganistan, Moro, Moritanya, Sierra Leone, Kırgızistan, Bosna Hersek, Peşova, Etiyopya, Sudan ve Brundi'de yaşam mücadelesi veren yetim çocuklara da yardım gönderdiklerini ve çalışmaların halen devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (4)
Yardım 2 hafta önce
Yardımın mükafatını kimin vermesini isterseniz ona gösteriniz... Allahtan mükafatını istiyorsanız sadece Allah görsün...
Fatih 2 hafta önce
Bu İHH nin da arkasında birşey çıkar demedi demeyin... Çok para dönüyor 1, parayı topladığı ülke değil diğer ülkelere yardım ediyor 2 ...
Fatih 2 hafta önce
Yardımı kendi yakinlarima ve çevreme bizzat yapmaktan yanayım.... Hızlı ve kontrolsüz büyüyen yardım kuruluşları nin amacı dışında işler ile meşgul oldukları biliniyor... Ayni durum tüm STK lar için geçerli....
46 2 hafta önce
ALLAHU Teala muvaffak eylesin
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:24
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:34
Yatsı 21:02