İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, ilk doz aşısını yaptırdı!

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na, Covid-19 ilk doz aşısı Kızıklı Aile Sağlığı Merkezinde, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli tarafından yapıldı.

Genel 25.05.2021, 17:30
İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, ilk doz aşısını yaptırdı!
banner257

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na, Covid-19 ilk doz aşıKızıklı Aile Sağlığı Merkezinde, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli tarafından yapıldı.

Aşı uygulamasının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu; “Allah razı olsun, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’nin yönlendirmesi ile aşımızın ilk dozunu olduk. Öncelikle devletimizin sağlamış olduğu bu imkanlardan insanlarımızın kendi sağlıkları için istifade etmeleri lazım. Dünyada bir çok ülkenin bu imkanlara sahip olamadığını basın aracılığı ile görüyoruz. Bu ülkemizin insanlarının sağlığına verdiği önemi ve ne kadar değerli olduklarını hissettirmesi açısından bence çok önemli bir olay. Bu açıdan tüm yetkililere teşekkür etmek lazım. İl Sağlık Müdürümüzde bu süreçte büyük bir özveriyle çalışmakta. Ben de hem bir vatandaş olarak hem de Milli Eğitim camiasının bir çalışanı olarak bu süreci en başından beri destekliyorum. Buradan aşıyı olmamıza vesile olan herkese hem kendi adıma hem ailem adına teşekkür ediyorum. 40 yaş üzeri tüm öğretmen arkadaşlarımızın aşı olabilecekleri duyurusu yapıldı. Onlarında sağlıklı bir şekilde eğitim öğretim hayatına ve öğrencilerine kavuşabilmeleri için aşılarını bir an önce olmalarını tavsiye ediyoruz. Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Tüm sağlık çalışanlarının büyük bir fedakarlık örneği göstererek cansiperane çalıştığına hepimiz şahit olduk. Ben buradan kendi adıma, ailem adına, çalışanlarımız adına tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, elimizden geldiği kadarda onların yanında olma gayretinde ve niyetinde olduğumuzu buradan belirtmek istiyorum.

Sözlerine, pandemiyi aşı ile aşacağız vurgusu ile başlayan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli; “Önümüzdeki süreçte hızlı bir şekilde, ne kadar çok insanımıza aşı yapabilirsek, toplumda belli bir oranı geçtikten sonra pandeminin kısıtlamalarından kurtulmuş olacağız. Bunu başaran ülkeler var. Şükürler olsun ki devletimiz, sağlık bakanlığımız gerekli aşı tedarikini sağlamakta. Kurumlar arası işbirliğini ayrıca önemsiyoruz. Bugün Milli Eğitim Müdürümüzün aşısını burada yaptık. Bizzati benim yapacağımı söylemiştim. Bir an önce normal hayatımıza dönebilmek için aşı sürecini hızlandırmamız gerekiyor. Başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere destekleyen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (2)
Son Kral 2 hafta önce
hangi ilin Miil Eğitim Müdürü ya hu?
Maraşlı 2 hafta önce
5N1K lütfen
banner112
27°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Haziran 2021
İmsak 03:17
Güneş 05:03
Öğle 12:37
İkindi 16:29
Akşam 20:01
Yatsı 21:40