banner240

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör, çalışması devam eden Güney Çevre Yolu’nu inceledi!

Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 'Şehrimizin kuzeyinde ve güneyinde başlattığımız çalışmalarla merkez trafiğini önemli ölçüde azaltacağız. Yeni çalışmamızın hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum' dedi.

Genel 21.09.2021, 15:59
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör, çalışması devam eden Güney Çevre Yolu’nu inceledi!
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bir süre önce müjdesini verdiği Güney Çevre Yolu ilk etap çalışmalarını yerinde inceledi. Start verilen proje, Ağcalı Kavşağı ve Önsen - Kurtlar bölgesini birbirine bağlayan 75 Milyon TL’lik Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu’nun devamı niteliğinde olacak. Birinci etabıyla Ağcalı Kavşağı’ndan Adana Yolu istikametine transit erişim sağlayacak arter, şehir içi trafiği de önemli ölçüde rahatlatacak. Kazı çalışmalarına başlanan 10 Milyon TL’lik ilk etap çalışmalarında, 55 metre genişlik ve 4 kilometre uzunluğa sahip yeni bir güzergâh inşa ediliyor. Başkan Güngör incelemeleri sonrası yaptığı açıklamada, “Güney Çevre Yolu’muzun birinci etabında çalışmalarımıza başladık. İnşallah ilk etapta Adana Yolu’muza kadar olan 4 kilometrelik bölümünü yılsonuna kadar tamamlamış olacağız. Şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kuzey ve Güney Çevre Yolları Trafiği Rahatlatacak

Başkan Güngör açıklamasının devamında, “Şehrimizin merkez trafiğini hafifletmek için şehrimizin kuzeyinde ve güneyindeki yollarımızı açmaya gayret ediyoruz. Geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretiyle kendisine arz ettiğimiz 30 kilometrelik kuzey çevre yolumuzu karayollarına devrettik. Bunun 10 kilometrelik bölümü belediyemiz imkânlarıyla açılmıştı. 20 kilometrelik kısmında da yapım tamamlanacak. Şehrimizin güneyinde de çalışmalarımıza başladık. Burada yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda ve 55 metre genişliğinde bir yol açıyoruz. Adana bağlantısını sağlayacak bu yeni arter şehir içi trafiği önemli ölçüde rahatlatacak” dedi.

Şehirlerarası Trafik Yeni Arterden

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör 4 kilometrelik arterin tamamlanmasının ardından ikinci etap çalışmalarının da başlayacağını müjdeledi, “Buradaki çalışmalarımız tamamlandığında sonraki aşamada da Adana yolundan havaalanı kavşağına kadar olan kısmın bağlantısını sağlayacağız. Bu sayede Gaziantep, Kayseri ve Adana istikametinden gelen ve o istikametlere giden araçlarımız madalyalı kavşağı kullanmadan geçmiş olacaklar. İnşallah şehrimizin merkez trafiğini önemli ölçüde hafifletmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

banner261
Yorumlar (9)
xxl 3 hafta önce
kuzey çevre yolunu bitirdinizde güney kaldı
Ali Kaya 4 hafta önce
Güngör yapıcı değil yıkıcı değil mi?
Maraşlı 3 hafta önce
Kuzey çevre yolu yarım kaldı başkan önce onu bitir projedeki gibi olmadı sütçü imam lisesinin oraya bağladınız doğu kentin ordan Kuyumcular sitesini bile çevreleyecekti.
Ökkeş otatar 4 hafta önce
Bir kavşak iki senede yapılıyorsa o yok 2123 e yetişir
mekselina 3 hafta önce
bir o sene sonra biter heralde.
EDEM 3 hafta önce
:)))))))))
Bertizli 3 hafta önce
KUZEY MARMARA YOLU MU NEY YOLU NEY YOLU :)))))
kralllll 3 hafta önce
inşAllah kuzey çevre yoluna dönmez akıbeti
mermercioglu 3 hafta önce
sayenizde maras dan irtica ettik /// isteseniz bu kadar yapamazdiniz berbat oldu maras
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak 05:08
Güneş 06:28
Öğle 12:25
İkindi 15:38
Akşam 18:12
Yatsı 19:26