Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öğrencilerle bir araya gelerek çevreyi temizledi!

Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda bir araya gelen KSÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri çevreye atılan atıkları topladı.

Genel 18.11.2021, 10:16
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öğrencilerle bir araya gelerek çevreyi temizledi!
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, anlamlı bir sosyal sorumluluk çalışması daha gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın koordinesinde bir araya gelen Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, çevre hassasiyeti noktasında bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Yeşil yeleklerini giyen öğretmen adayları, şehrin işlek cadde ve bulvarlarında kent estetiğinin korunması ve Sıfır Atık farkındalığının oluşması maksadıyla vatandaş ve esnafları bilgilendirdi. Bu kez Trabzon Caddesi'nde gerçekleştirilen örnek çalışma, esnaf ve vatandaşlar tarafından tebrik topladı. Öğrenciler ayrıca Kapıçam Mesire Alanı’nda safari yolları ve piknik alanlarında gelişigüzel atılmış onlarca atığı toplayarak sosyal mesaj da verdi.

Temiz Kahramanmaraş, Temiz Çevre

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’ndan etkinliklere ilişkin yapılan açıklamada, “Şehrimizin temiz kalması için 255 personelimiz ve 11 aracımız ile vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat emrindeyiz. Bir yandan rutin temizlik hizmetlerini sağlarken, diğer yandan da sosyal sorumluluk çalışmalarımızla şehrimizde atık yönetimi noktasında farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Temiz Kahramanmaraş ve temiz çevre ilkesi doğrultusunda KSÜ Eğitim Fakültesi’ndeki gönüllü öğrencilerimizle periyodik olarak etkinliklerimize devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

banner261
Yorumlar (2)
46 1 hafta önce
hazır konu açılmışken hürriyer mahallesi güya şehrin en gözde mahalleleri arasında ancak kaldırımlar ve yollar çöp içinde özellikle ara sokaklarda kaldırımlarda çokca cam kırıkları ve her türlü çöp son zamanlarda demiyorum çünkü son yıllarda durum bu şekilde misafirim gelse gezdirmeye utanırım vAllahi.
Y 1 hafta önce
Bu şehrin neresi temiz bir bakın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı