banner240

Kahramanmaraş Göksun'un 30 Yıllık Sorunu 'Göksun Çöplüğü' Meclis Gündeminde

Ali Öztunç, Göksun’un 30 yıllık çöp sorununu TBMM gündemine taşıdı.

Genel 21.08.2021, 12:16
Kahramanmaraş Göksun'un 30 Yıllık Sorunu 'Göksun Çöplüğü' Meclis Gündeminde
banner257
banner226

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Göksun’un 30 yıllık çöp sorununu TBMM gündemine taşıdı.

‘Göksun çöplüğü’ olarak bilinen ve daha önce ilçe ve büyükşehir belediyesi tarafından ‘Göksun’un tarihi sorunu tarih oldu’, şeklinde duyurularla haberlerin yapıldığı alandan pis koku ve dumanlar yeniden yükselmeye başladı.

İş bilmezlik ve takipsizlik sonucu Göksun’un 30 yıllık sorununun yeniden hortlayarak halk sağlığını tehdit etmesi üzerine, CHP’li Ali Öztunç harekete geçerek Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

CHP’li Öztunç önergesinde, “Göksun’un “Göksun çöplüğü” olarak bilinen yer ile ilgili yetkililerin geçmişte “çözüm oluşturuldu, 30 yıllık sorun çözüldü” gibi açıklamaları ne yazık ki bugün geçerliliğini yitirmiştir. Çöplükten yine kokular, dumanlar yükselmekte ve yerleşim yerlerini tehdit etmektedir. Bölgeye yakın yaşayan vatandaşların sivrisinek ve pis kokulardan rahatsızlık duyduklarını yetkili makamlara iletmelerine rağmen hiçbir gelişme olmamış, tarihi sorun tarih oldu diyenlerin bölgeden bihaber olduğu ortaya çıkmıştır.” İfadelerini kullandı.

“MESİRE ALANI OLACAK SÖZÜ NEDEN YERİNE GETİRİLMEDİ?”

Öztunç’un Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan kamuoyu adına yazılı olarak cevaplandırması istemiyle yanıt beklediği sorular ise şu şekilde oldu;

Göksun çöplüğü ile ilgili Göksun Belediyesinin “30 yıllık sorun çözüldü, tarihi sorun tarih oldu” demekle kastettiği şey nedir?

2015 yılında temizlenen bu alanın tekrar eski haline gelmesine neden izin verilmiştir? Çöplük alanının mesire alanına dönüştürüleceği sözü neden yerine getirilmemiştir?

Göksun Belediyesi bu çöpleri katı atık bertaraf tesislerine neden transfer etmemektedir?

Yerleşim yerlerini tehdit eden bu çöplük ile ilgili belediye nasıl bir çalışma yapmayı düşünmektedir?

Yorumlar (5)
DELİ dumrul 4 hafta önce
Maraş ta 7 tane yada adet milletvekili varmı...?????
Sadık tarakci 4 hafta önce
Sayin vekilim. Bogazici Malik ejder sitesi . Burasinin insaat yolsuzlukları usulsüzlükler i kaçak yapılar. Buna rağmen onikisubat belediyesi imar Müdürlüğünün verdiği ruhsatları. Çevre Ve sehircilik il müdürünün bizzat. Sırf müteahhit firma sahibinin eşi belediye meclis üyesi diye koltuk uğruna buna göz yumup, koltuğunu korumak çabası. Lutfen bunu mecliste gensoru verin.
mustafa gurbuz 4 hafta önce
goksuna hizmet diye gelipte harac kesen rusvet alan sarayindan cikmayan baskan in temeli saglam cok degil diger secimde AKP yi ilcede bitirecek
BEKAROGLU MUSTAFA 4 hafta önce
sorun sadece copluk degil sayin vekil ilce hala enkaz ve moloz yiginlari icinde 2021 yilindayiz ve hala ilcenin icinden kanalizasyon akiyor // belediyemiz desen kacak sarayindan cikmiyor
albatros46 4 hafta önce
sayin vekil haklisin lakin rahatsiz etme belediyemiz uyuyor KIS uykusunda tipki marasin yedi uyur vekilleri gibi
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04