banner240

Kahramanmaraş-Göksun yolu ulaşıma açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş 7. olağan kongresinin ardından Kahramanmaraş-Göksun yolunu ulaşıma açtı.

Genel 07.11.2020, 17:22
Kahramanmaraş-Göksun yolu ulaşıma açıldı!
banner257
banner226

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş 7. olağan kongresinin ardından Kahramanmaraş-Göksun yolunu ulaşıma açtı.
Edebiyat Yolu ismi verilen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yolun medeniyet olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:
“Tarihiyle kültürüyle medeniyet değerleriyle büyük bir ülkenin vatandaşlarıyız. Aynı zamanda biz büyük hayalleri ve hedefleri olan bir ülkeyiz. Bu hedeflere ulaşma noktasında elbette yaptıklarımız, son 18 yılda başardıklarımız önemlidir. Ama asla yeterli değildir. Üstat Necip Fazıl, devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım diyor. Bizde şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz topraklarda dev gibi eserler bırakmak için karınca gibi durmaksızın yorulmaksızın çalışıyoruz. İl kongrelerimiz vesilesiyle şehirlerimizi ziyaret ederken aynı zamanda tamamlanan projelerimizin de resmi açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Geçen hafta Samsun'da ülkemizin en büyük demiryolu modernizasyon çalışması olan Samsun-Sivas rehabilitasyon projesinin açılışını yaptık.
Önceki hafta toplam bedeli 1 milyar 600 milyon lirayı aşan kamu ve özel sektörü yatırımını Malatya'mıza buluşturduk. Şırnak ziyaretimizde toplam yatırım tutarı 3 buçuk milyar lirayı geçen yüzlerce hizmeti şehrimizin istifadesine sunduk. Ülkemizin dört bir yanında barajların fabrikaların hastanelerin sağlık ve üretim tesislerinin yolların tünellerin açılışlarını gerçekleştirdik gerçekleştiriyoruz. 
Bugün de Kahramanmaraş'ta sadece şehrimizin ve bölgemizin değil tüm Türkiye'nin gurur abidesi olacak bir eserin açılış heyecanını yaşıyoruz. Önceki yıllarda inşası biten bölümleri peyderpey trafiğe açılan Kahramanmaraş-Göksun yolunun tamamını bugün resmen hizmete açıyoruz. Bu proje Güneydoğu Anadolu İç Anadolu’yu ve Karadeniz’i birbirine bağlayan güzergah üzerinde yer alan stratejik bir yatırımdır. Toplam 64 kilometre uzunluğundaki bu yolda 11 adet çift tüp tünel, 2 adet viyadük, 3 adet köprü ve 6 adet köprülü kavşak bulunuyor. Bu tünel ve viyadükler ülkemizin kültürü ile sanat hayatına eşsiz katkılarda bulunan Kahramanmaraşlı güzelliği insanlarımızın ismini vermek istedik. 
Yedi güzel adamın yanına Kahramanmaraş'ın diğer güzel iş yenilerini de ekleyerek yolumuzu daha da güzelleştirdik. Bu kadar şairin ismini taşıyan yolun adının da Edebiyatı yolu olması kadar tabii bir şey olamaz. Kahramanmaraş-Göksun arasındaki bu yolun ismini Edebiyat yolu olarak belirledik. 
Kahramanmaraş-Göksun arasındaki 80 kilometrelik mesafe 80 dakikada geçilebiliyordu, şimdi bu yolun mesafesini 16 kilometre kısaltarak 64 kilometreye, seyahat süresini de 39 düşürerek 41 dakikaya indirdik. Unutmayın yol medeniyettir, inşallah bugün işte böyle güzel bir medeniyet unsurunun da adımlarını atıyoruz hayırlı olsun.”

Yorumlar (10)
Büyüksün Reis 12 ay önce
Reis helal olsun yollarımızı yaptırdın Allah senden razı olsun, ekonomi kötü diyorlar hiçbir delilleri yok sırf seni çekemeyenler kötü diyor, ekonomi kötü olsa arabamız olur mu arabamız var yolları da sen yaptın Allah razı olsun
değişik 11 ay önce
acilen sigarayı bırakmalısın....
46 12 ay önce
Dün açıldı bu gün kapandı.
mevlana 12 ay önce
ALLAH AKIL FİKİR VERSİN ARABAYI GELİŞMİŞLİK GÖRÜYOR.
Ya öyle mi? 12 ay önce
Helal olsun. Senin gibi zeki insanlar oldukça biz uçarız.
ede466 12 ay önce
Hızlı Tren ne oldu reis gelicimi gelmicimi
Ahmet Demi̇r 12 ay önce
Öncelikle şehrimize hayırlı olsun. Bununla birlikte
1-Tünellerin Göksun çıkışında yol tek şeride düşüyor. Burası bir an önce yapılmalı.
2-Kadirli-Andırın-Göksun yolu tamalanıp hizmete açılmalı.
3-Elbistan –Göksun yolu bitirlmeli
4-Ekinözü –Ilıca yolu turizm için çok önemli.
Muhsin 12 ay önce
Yollar açıldı diyorsunuz ama halen kapalı bu nasıl oluyor
vatandaş 12 ay önce
Sosyal medaya da tekrar kapatıldığına dair bilgiler var
Ahmet AZAK 12 ay önce
bir mucize gerçekleşti, bunca yıllardan sonra...
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54