Kahramanmaraş'ta Akedaş personellerine eğitim verildi!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Kahramanmaraş AFAD Müdürlüğü tarafından Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. personeline afet bilinci ve farkındalık eğitimi verildi.

Genel 20.09.2021, 13:24
Kahramanmaraş'ta Akedaş personellerine eğitim verildi!
banner257
banner226

İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen “2021 Afet Eğitim Yılı” kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Kahramanmaraş AFAD Müdürlüğünce Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. personeline afet bilinci ve farkındalık eğitimi verildi.

Birinci derece deprem bölgesinde bulunan Kahramanmaraş’ta başta deprem olmak üzere ülkemizde özellikle son dönemlerde sıkça görülen afetlerle ilgili Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. personeline teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. toplantı salonunda “2021 Afet Eğitim Yılı” çerçevesinde gerçekleşen eğitimde Kahramanmaraş AFAD İl Müdürlüğü bünyesinde görevli AFAD Eğitim Uzmanı Mehmet Arık tarafından afet öncesi, afet sırası ve sonrası ile ilgili yapılması gerekenlere dair temel bilgi ve kavramlar personellere aktarıldı.

Afet öncesi yapılması gereken hazırlıklar, afet sırasında doğru davranış şekilleri ve afet sonrası ortaya çıkabilecek olumsuzluklarla ilgili konularda katılımcılara teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada “Sorumluluk sahamız olan Kahramanmaraş ve Adıyaman bölgelerinde yerel düzey afet enerji çalışma hizmet grubu dâhilinde, destek ve çözüm ortaklarımız ile birlikte olası afet durumlarında enerji ihtiyacı duyulabilecek başta mobil hastaneler, kriz masaları, geçici barınma alanları gibi kritik önem arz eden noktalar olmak üzere kullanıcılara enerji arz ve sürekliliğini sağlanması için gerekli çalışmaların yapılmasının yanı sıra afet sırasında zarar gören elektrik dağıtım tesislerinin hızlı bir şekilde onarılması için üstlenilen görevlerin bilincinde ve sorumluluklarımızın farkındayız” denildi.

banner261
Yorumlar (4)
Fatih 1 ay önce
Akedaş hırsız bir kurum olduğu için personel kardeşlerime halk nasıl soyulur dersi verseydiniz daha iyi olurdu
Suleyman yigit 1 ay önce
VAllahi billahi hakettiginiz ücreti almıyorsunuz. VAllahi billahi haram yiyorsunuz. Okuma bedeli... hakkınız değil bu kadar fahiş para.
Ali Kaya 1 ay önce
Zam kralı nasıl olunur eğitimi var mı?
BEKAROGLU MUSTAFA 1 ay önce
kan emici bir kurum oldugu tartisilmaz
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı