Kahramanmaraş'ta Atatürk'ün ölümünün 83. yıl dönümü törenle anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yıl dönümünde Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun’un katılımıyla çelenk sunma töreni ve ardından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşen program ile anıldı.

Genel 11.11.2021, 09:51 11.11.2021, 10:00
Kahramanmaraş'ta Atatürk'ün ölümünün 83. yıl dönümü törenle anıldı
banner257
banner226

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşu ile devam etti.

Program Atatürk Meydanı’ndaki törenin ardından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde devam etti. Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, buradaki program öncesinde İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve protokol üyeleri ile birlikte, Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu sergiyi gezerek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Anma programına Valisi Ömer Faruk Coşkun’un yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler ve öğretmenlerimiz katıldı.

Salon programının açılış konuşmasını Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi Okul Müdiresi Mehtap Ayas gerçekleştirdi. Ardından Garnizon Komutanlığı’ndan Tankçı Yüzbaşı Ali Durdu ve KSÜ Araştırma Görevlisi Dr. Tülay Aydın’ın konuşması ile program devam etti.

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeninin “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini” okumasının ardından okul öğrencileri tarafından “Türk Gençliğinin Atatürk’e Verdiği Cevap” isimli 10 Kasım Oratoryo gösterisi gerçekleştirildi. Şiir dinletisi ve “Zeybek Oyunu” gösterisi sonrasında Atatürk’ün severek dinlediği türkülerin sunumu ile program sona erdi.

Program sonunda programı başarı ile gerçekleştiren Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “Kuruluşunuzun daha birinci yılında böyle bir programı en üst seviyede ve en kaliteli şekilde düzenlemiş olmanız bizlere gurur verdi. Her şeyiyle çok güzel organize olmuş, kenetlenmiş bir okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri gördük.” diye konuştu.

Öğrencilere hitapta bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sevgili gençler! Sizler bizim umudumuzsunuz ve geleceğimizsiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Performansınız dolayısıyla hepinizin gözlerinden öpüyorum. Okul idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum.”

HABER FOTOĞRAFLARI

banner261
Yorumlar (1)
Babanın Oğlu Kemal 2 hafta önce
lan şu kalpaklılara da ayar oluyom haa!!!
Nerede toplantı var bunlar orada. Hangi sıfatla protokolde bulunuyorlar acaba?
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı