Kahramanmaraş'ta Bahçelievler Pazar yeri yeni yerinde hizmete sunuldu

Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından hizmete sunulan Bahçelievler Pazar yerine vatandaşın ilgisi yoğun oldu.

Kahramanmaraş'ta Bahçelievler Pazar yeri yeni yerinde hizmete sunuldu

Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından tamamlanarak hizmete sunulan Bahçelievler Pazar yerine vatandaşın ilgisi yoğun oldu. Kapalı semt Pazar yerinin daha geniş ve ferah olduğunu dile getiren vatandaşlar, Belediye Başkanı Okay’a bu güzel hizmetinden dolayı teşekkür etti.
Bölgesinde bulunan semt Pazar yerlerini değiştiren ve dönüştüren Dulkadiroğlu Belediyesi, çarşı merkezinde bulunan Bahçelievler Pazar yerini özel bir projeyle yeni yerine taşıdı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün otopark olarak kullandığı alana Kahramanmaraş’ın en büyük kapalı Pazar yerini inşa eden Dulkadiroğlu Belediyesi, bu çalışmasıyla vatandaşın da takdirini topladı.
Yaklaşık 2 haftadır vatandaşlara hizmet veren semt Pazar yeri, mimarisi ve konumuyla oldukça dikkat çekiyor. Pazar yerin faaliyetleri ve ilçeye katkısıyla ilgili bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Necati Okay, vatandaşın memnuniyetinden duyduğu mutluluğu da dile getirdi.
Pazarcı esnafının ve vatandaşın bu konudaki memnuniyetinin son derece önemli olduğunu kaydeden Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kahramanmaraş’ımızın en büyük kapalı semt Pazar alanını inşa ederek hizmete sunduk. Bu güzel Pazar alanında değerli vatandaşlarımız ve Pazar esnafımız için gerekli alt yapı düşünülerek yapıldı. Bay-Bayan tuvaletler, engelli tuvaleti, mescit, dinlenme alanları, kontrolü sağlayacak olan zabıta merkezimiz ve gerekli tüm alt yapı düşünülerek hayata geçirildi. Vatandaşlarımız bu alanda çok daha iyi şartlarda hizmet alabilecekler. Yaklaşık iki haftadır da pazarımız hizmet vermektedir. Bu sürede bizler de alanın artılarını ve eksilerini değerlendirmiş oluyoruz. Burada görmüş olduğumuz eksiklikleri anında düzelterek semt pazarının en verimli şekilde kullanılmasını hedefliyoruz. Tüm hemşerilerimizi bu güzel alanda alışveriş yapmaya davet ediyorum. İnşallah onlarda bu alandan memnun kalacaklardır.”
Pazar alışverişini yapan vatandaşlarda hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eski Pazar yetersizliği nedeniyle alışverişlerini sağlıklı bir şekilde yapamadıklarını dile getiren vatandaşlar, yeni yerde bu sorunların ortadan kalktığını ve ferah bir şekilde alışveriş yaptıklarını kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
46 musti
46 musti - 10 ay Önce

Biz artık hanımla pazara gidiyoruz bakıyoruz bakıyoruz bir şey almadan eve dınüyoruz.bizimde çok hoşumuza gidiyor.pahalı olması en azından elimiz kolumuz ağrımıyor.

rozturk.59
rozturk.59 - 10 ay Önce

Hele Şükür Düzgün Bir İş Yaptınız...!!!???

ZAMADA ZAM BİDAHA ZAM GENEDE ZAM
ZAMADA ZAM BİDAHA ZAM GENEDE ZAM - 10 ay Önce

İSTANBULDA 1 HAFTADA TANZİM SATIZŞ NOKTALARI KURULDU MARAŞ BELEDİYELERİNDE TIK YOK VAAT ÇOK BELEDİ YE YE YE GÖNÜL İŞİ YA.

Tebrik  ediyorum
Tebrik ediyorum - 10 ay Önce

Sayin Necati Okay Beyi bu çalışmalarindan dolayi tebrik ediyorum .

Cevdet Bey
Cevdet Bey - 10 ay Önce

Ben tam not vermedim. Çatı bir çok yerinden su akıtıyor. Ortalık vıcık vıcık su ve çamur. O çatıyı firmadan o şekilde teslim almışlarsa çok yazık.

Ayşe ersoy
Ayşe ersoy - 10 ay Önce

Necati okay beye teşekkür ediyoruz çalışmalarının devamını bekliyoruz desteklerimiz onunla

Mahalle sakini
Mahalle sakini - 10 ay Önce

Pazar yeri güzel. Ancak keşke altı otopsrk olsaydı. Belediyeler kendi mirasınıbitirdiği gibi sürekli kurumların alanlarını daverimsiz heba ettiklerini düşünüyorum

Kahramanmaraş sevdalısı
Kahramanmaraş sevdalısı - 10 ay Önce

He gördük, bu hafta 3'te 1'inde su göllenmiş olduğundan vatandaş alışverişini yüzerek yaptı. Hangi halk memnun oldu acaba, estetik yapısı derken neyi kastediyorsunuz anlayamadık?!

fırat
fırat - 10 ay Önce

heryer göllenmiş kimse memnun değil yerinden imza toplanıyor eski yerine gelmesi için ne pazarcı memnun ne alıcı

Farklı biraz
Farklı biraz - 10 ay Önce

Ben mekan ve yapılış açısından bir sorun görmüyorum fakat hem esnaf hem halk bu durumdan şikayetçi . İnsanların bir kültürü vardı tarihi bir dokusu vardı bunu değiştirmek iyi olmadı . Her modernist olgu iyi olacak anlamında değil . Ben eski yerine gittiğimde mutlu oluyordum . Bahçelievler semt Pazar’ı kapalı çarşı gibi tarihi ruhu vardı . Şimdi sanki ruhu alınmış bir Pazar var .

hakan
hakan - 10 ay Önce

necati başkanı tebrik ediyorum.


SIRADAKİ HABER