Kahramanmaraş'ta bir hükümlü cezaevinde 5 yılda hafız oldu!

Kahramanmaraş Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumundaki bir hükümlü, 5 yılda hafız oldu.

Genel 12.11.2021, 13:02 12.11.2021, 13:19
Kahramanmaraş'ta bir hükümlü cezaevinde 5 yılda hafız oldu!
banner257
banner226

Hükümlü Veysel Bakır'ın hafızlık eğitimini tamamlaması nedeniyle Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu Konferans Salonu'nda düzenlenen törene Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Turgay Çorak, İl Müftüsü Mustafa Tekin ile kurum personelleri ve ilgililer katıldı.

Bakır'ın hafızlık cübbesini giydiği programda Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Türkoğlu Ceza İnfaz Kurumları Koordinatörü ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Vaizi Musa Söyler, yaptığı konuşmada, ceza infaz kurumlarında, manevi rehberlik birimi olarak görev yaptıklarını, hafızlık konusu üzerinde titizlikle durduklarını belirtti.

Hafızlık eğitimlerinin ilerleyen süreçte artarak devam edeceğini belirten Söyler, ceza infaz kurumunda bir mahkumun daha hafızlığını tamamladığını ve yapılacak sınavlara hazırlandığını kaydetti.

Hafızlık belgesi almaya hak kazanan Veysel Bakır da bir bireyin kendisini geliştirmesi için hiç bir şekilde geçmişe takılı kalmaması gerektiğini ve yaklaşık 5 yıldır bu cümleye inanarak her geçen gün kendine yeni bir şeyler kattığını ifade etti.

Bakır, şunları kaydetti:

"Elhamdülillah ceza yattığım hayat boyunca hiçbir günümü boş geçirmedim ve bundan bir gün bile zarar görmedim. Aksine, Cenabıallah'ın Kuran-ı Kerim'de buyurduğu gibi 'Siz Allah'tan gerektiği gibi sakınırsanız, o sizi hiç ummadığınız anda rızıklandırır' ayetini tecrübe etmiş bir insanım. Duygularımı tarif etmek zor. Takdir edersiniz ki biraz heyecanım var. Bana emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bütün mahkum arkadaşlarıma da buradan tavsiye ederim."

Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı ile İl Müftüsü Mustafa Tekin törende Bakır'a hediye takdim etti.

HABER FOTOĞRAFLARI

banner261
Yorumlar (1)
Maraş46 2 hafta önce
MAAŞALLAH
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı