Kahramanmaraş'ta dijital çağ başlıyor

Türkiye’de dolmuşların otobüse dönüşümü en sorunsuz yapan Kahramanmaraş, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı olarak ta en etkin ve birincilik ile çalışan belediye oldu. Aldığı önemli başarıları yeni sisteme geçirmek isteyen Kahramanmaraş Dijital çağı başlattı.

Kahramanmaraş'ta dijital çağ başlıyor

Türkiye’de dolmuşların otobüse dönüşümü en sorunsuz yapan Kahramanmaraş, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı olarak ta en etkin ve birincilik ile çalışan belediye oldu. 2017 yılında Toplu Taşımada Ekonomiklik ödülü, 2018 yılında Toplu Taşımada Hizmet Kalitesi ödülü ve 2019 yılında ise Online ve interaktif Trafik Yönetimi ödülünü alan Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı, otobüslerde artık telefon ile ücret ödeme, SMS ile ücret ödeme ve kredi kartı ile ücret ödeme dönemini başlattı. Başkan Güngör ile farklı bir ivme kazanan Büyükşehir Belediyesi her birimi ile de ayrı proje üretmeye devam ediyor.

ÖNEMLİ BİR SİSTEM

Muhabirimizin E-kent firmasından aldığı bilgilere göre Türkiye’de ilk kez Kahramanmaraş’ta uygulanacak sistem ile günlük yaklaşık olarak 150 bin hareketli nüfusun kullanacağı bir sistem geliştirildi. Örneğin, otobüse binen bir kişinin bakiyesi bittiği zaman telefonunun NFC özelliği ile biniş sağlama imkanı olabilecek. Vatandaş bunu istemez ise bir diğer yenilikte kredi kartında olacak. Kredi kartını cihaza okutan vatandaş, biniş ücretini yine ödemiş olacak. Vatandaş bunu istemez ise SMS ile kendi kartına dolum sağlayıp ücretini tekrar ödeme imkanı bulabilecek.

UZUN ZAMANDIR ÜSTÜNDE ÇALIŞILIYORDU SONA GELİNDİ

Türkiye’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahil tüm belediyeleri sollayarak 3 yıl birinci olan Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı, bu sistem ile Türkiye’de 3 yeniliği aynı anda hizmete sunan tek belediye olma özelliğini elinde bulundurmuş olacak. Kısa bir süre sonra hizmete geçecek olan sistem ile Kahramanmaraşlı vatandaşlar, hem kolay ulaşım hem de da sorunsuz ulaşım parolası ile evlerine gitmiş olacak.

ALT YAPI HAZIRLANDI SON TESTLER YAPILIYOR

Kredi kartları, telefon ile ödeme ve SMS ile biniş sisteminin son hazırlıklarının yapıldığı önümüzdeki günlerde hizmete geçeceği öğrenildi. Önemli bir yenilik olarak adlandırılan sistem ile vatandaş kartında bakiye kalmadığı zaman kart dolum merkezleri aramayacak.

Haber: Mustafa Kılınç

YORUM EKLE
YORUMLAR
DRSN
DRSN - 4 ay Önce

budamı güngörün eseri resmen şak şak yapıyonuz kardeşim.ödülü veren kurum kim ciddiyeti ne

oldu bende size en çok belediye şakşakcılığı ödülü vereyim...

Doğrucu Davut
Doğrucu Davut - 4 ay Önce

Türkiye de ilk falan değil Antep'te uzun süredir var .

Maraş beyi
Maraş beyi - 4 ay Önce

Kardeşim akşam saat 8den sonra doğru düzgün otobüs bulamıyoruz sen sistemi kursan ne olur kurmasan ne olur piyasada araç olmadık tan sonra

ekonomi
ekonomi - 4 ay Önce

Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız

Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 4 ay Önce

Başka hiçbir derdimiz kalmamisti.Ekonomi süper. Issizlik sıfır helal size

koyuns
koyuns @Kazım Koyuncu - 4 ay Önce

hiçbiey yapılmasın o vakit; atın şu at gözlüklerini

ELEŞTİRİ
ELEŞTİRİ - 4 ay Önce

BU MEMLEKETTE ULAŞIMDA DAHA BÜYÜK SORUNLAR VAR MESELA BİR OTOBÜSÜ 1 SAAT BEKLİYORSUN..AKŞAMLARI OTOBÜS KOVALIYORSUN,İSTERSE ULAŞIMDA IŞINLANMAYI BULSUN ÇAĞ ATLATSIN BİZ DAHA VAKTİNDE SAATİNDE OTOBÜSE BİNELİM DE

Ata
Ata - 4 ay Önce

Mersin'de 2016 yılından beri var.

Dogrucu Mahmut
Dogrucu Mahmut - 4 ay Önce

Gercekten arkadaslar siz bilmezsiniz bu belediyeyi eskiden beri muthis calisirlar.. Bunlar Konyada, Ankara'da, Kayseri de ve batidaki bircok ilimizde 30 sene once yapilan alt ve ust gecitleri de iki sene once yaptiklarinda da ayni havayi estirmislerdi.. Sanki ilk defa kendileri yapmis gibi:) Ne diyelim gorgusuzluk boyle bi sey demek ki..

Bertizli dr
Bertizli dr - 4 ay Önce

Bizde tranvay geldi zannettik memlekete önce ulaşımı ucuzlatsinlarr bu projenin parasıda zam olarak yansıtmazlar umarız

Şahin
Şahin - 4 ay Önce

Bu memlektten, memleketin siyasetcilerden hiç bir sey olmaz. Öyle zoruma gidiyor ki güzel memleketim komşu şehirleri Adana, Gaziantep, Malatya'nın yanında köy gibi kaldı. Bu şehir daha güzel hizmetler daha ileri seviye bir şehir olmayı hak ediyor.

46lik
46lik - 4 ay Önce

Türkiye'deki birçok büyük şehirde olan şey nasıl Türkiye ilk oluyor. Ayrıca nasıl oluyorsa sorunsuz ulaşım oluyor. 3 ay boyunca sitenin çalışmadığı zamanlar oldu. Sistemin o kadar sıkıntılı olduğu günler. Yemesinler bizi artık.

Murat
Murat - 4 ay Önce

Konya'da bu sistem yıllardır var ve emin olun buradakinden çok çok iyi direkt o sistemi alıp getirseler insanlar daha çok sever,saçma sapan 10 liraya 3 kart çekimi yok, 1 liraya isimsiz kart alma istediğin gibi kullanma var ve abonman kart gerçekten sınırsız çocuk kandırır gibi 60 değil

M g l r
M g l r - 4 ay Önce

İyi bir iş yaptık sanıyorsunuz cebinde parası olmayan fakir fukaraları düşünmüyorsunuz bizler aylıklı insanlar değiliz birgün paramız oluyor birgün olmuyor

Hüseyin yiğitoğlu
Hüseyin yiğitoğlu - 4 ay Önce

Harika

Gizem
Gizem - 4 ay Önce

Zaten Antalya da antepte cogu yerde var cok geç kalınmış deseniz daha uygun olur ve otobüslerden daha önemlisi maraş hiç gelişmiyor g.antep aldı başını gitti maraş hala köy. Hiç çalışilmıyor yeşillik park görsellik sıfır .O kadar değerlenecek yerler var ama bakan yok küçücük yer .antepdeki başkan k.marasa da baksa keşke .

Vatandas
Vatandas - 4 ay Önce

Hala milleti boş iş,ve laflar ile kandirilmaya çalışılıyor,gerçek gündem gizlenmeye çalışılıyor,...yani sözüm odurki ,o mükemmel sistemle donatılmış otobüs lere millet binecek 3 lirayı nereden bulacak, işi yok ki işe gidip gelirken binsin, işi olmayınca çarşıda harcayacak parası da yok demektir,... Sosyal yardımlar ile verilen para çocuğunun okuluna yardım yaptı,,,,vatandaş bence eğer elinde kaldı ise seçimlerde dağıtılan çayı demleyip içecek ,o bitene kadar zaten yeni seçim gelecek,böylelikle çayı şekersiz içip sağlıklı yaşam iş olacak,haaa diğer seçimlerde şeker var pasta yapmak için.....tabi yerseniz...

Edem46
Edem46 - 4 ay Önce

Dogrudur Erkoc zamanin da harac ve rusvette Maras 1 numara idi simdi ne olur onuda zaman gosterir

Adsiz
Adsiz - 4 ay Önce

Memleketin.baska.hic.sorunu.yok.cukka.teknolijisi.basliyor.desene

Derya
Derya - 4 ay Önce

Tekere k mahallesi ne pazar kurulmuş cuma günleri ama yine bize uzak aşağı taraflarında düşünün pazar yeri yapilsinarqsds çocuk parkı kültürü yok her bulduğunuz yere bina yapılıyor çocuk parkları site içinde başka yok mahalle aralarına çocuk parkları yapılsın başkan güngör bey

Bir Öğretmen
Bir Öğretmen - 4 ay Önce

Türkiye de ilk mi

Hebele hübele
Hebele hübele - 4 ay Önce

Gaziantep te var ya la bu zaten

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

oovv bravoo Şak Şak Şak Şak Şak

Fth
Fth - 4 ay Önce

Uçuruyorlar yani kahramanmaraşımızı yani sizde şakşakçılık yapın ilan reklam almak için doldurun çeklerinizi.

Emekli
Emekli - 4 ay Önce

Öncelikle bütün toplu taşıma şoförleri uyarısın sesli kart okuyucu insanların hangi kartı okuttuğunu söylüyor bunuda şoförler duyuyor zaten, kart okuyucuları şoförler kendilerine çeviriyorlar kalan bakiyeyi görmekde zorlanıyoruz .Ekran okutan kişiye dönük olsunki kalan bakiyemizi görelim. Bu konuda bütün şoförlerin belediye yetkililerince biran önce uyarılmasını önemle istiyoruz .

mazot fiyatı
mazot fiyatı - 4 ay Önce

mazot fiyatını düzeltin önce otobüsçülere.otobüsçülerde çocuk besliyor.dijital mijital boş iş millet aç kaldıktan sonra.esnafınızı koruyun kollayın onlarında insan oldugunu aile beslediğini çocuklarının gelecegi oldugunu düşünün.bi oturun konusun otobüsçüyle ne kadar mazot ödüyor aylık el insaf.

Mert Yiğit
Mert Yiğit - 4 ay Önce

Şehir için ulaşımdan ziyade Kahramanmaraş ın şehirlerarası otobüs sefer problemine çözüm bulunmalı. Uzak bir ilden Maraş'a aktarma yapmak zorunda kalınıyor. Çevre illerine seyahat sorunu bulunmazken farklı şehirden gelecek olanlar zahmet çekmekte. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi' nce bu konuda bir katkı beklemekteyiz.

kadir kaz
kadir kaz - 4 ay Önce

yeni para kazanma ihtiyaci kartlar değisecek para cikacak

Ahmet şafak
Ahmet şafak - 4 ay Önce

Bir bu arkadaşlar köy minibüscülerine el atsınlar adamlar yokcu bulamıyor oh ne rahat böyöksehir köylere koca koca otobüsü yolluyor.minibscü kan aglıyor


SIRADAKİ HABER