Kahramanmaraş'ta elektrikli scooterlar hizmete sunuldu!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafında elektrikli scooterları hizmete sundu.

Genel 27.08.2020, 12:20
Kahramanmaraş'ta elektrikli scooterlar hizmete sunuldu!
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ikili temasları sonucunda önemli bir akıllı şehir uygulaması daha hayata geçirildi.

Kısa mesafeli ulaşım aracı olan paylaşımlı elektrikli scooterlar, pandemi döneminde metropollerde oldukça sık kullanılan bir ulaşım aracı olmuştu. Büyükşehir Belediyesinin girişimleri sonucu şehre kazandırılan bu proje sayesinde vatandaşlar da artık elektrikli scooter hizmetinden yararlanabilecekler.

Çevre dostu ve ekonomik ulaşım araçları olan elektrikli scooterlara özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bilinmekte. İçinde bulunulan salgın sürecinde de tüm şehirlerde her yaştan vatandaşlarca elektrikli scootera talep artmakta. Kalabalık şehir hayatının içinde zamanı daha verimli kullanarak mesafeleri ortadan kaldıracak 'Elektirikli Scooter' Kahramanmaraş sokaklarında pratik ve eğlenceli ulaşımın yeni alternatifi olacak.

Akıllı telefonlara yüklenecek uygulamayla kullanımına başlanacak elektrikli scooterlar, kullanımı kolay, doğa dostu, eğlenceli ve ekonomik olarak şehrin sokaklarında günün her anında kullanılabilme özgürlüğünü de beraberinde sunuyor. Trafik derdini en aza indirecek Elektrikli Scooter projesi ile araçların kullanımının azalması ve park problemini de en aza indirilmesi amaçlanmakta. Şehrin muhtelif yerlerinde kullanıcılarını bekleyen Scooterlar şehir içerisinde trafik yoğunluğuna takılmadan güvenli, kolay ve keyifli ulaşım imkanıyla hizmete sunuldu.

Yorumlar (45)
ede 9 ay önce
Dakikası 39 kuruş onu yazmayı unutmuşunuz
Tuğba Kısakürek 9 ay önce
Kaldirim isgalcisi cay ocaklari , esnaf tabela ve sandalyesi,kirik dokuk kaldirimlardan gecebilirsek scooterda kullanilir at essek daha guzel bir fikir olurdu.
Mustafa 9 ay önce
arabadan çok yakıyormuş
EDEM 9 ay önce
SİZ ÖNCE KALDIRIM İŞGALİNE SON VER ÇIK KÜLTÜR SİT.ORDAN TEKEREK İSTİKAMETİNE BAK BAKALIM KALDIRIMDA YAYALARA YOL KALMAMIŞ BÜYÜK MARKETLER ZAPT ETMİŞ.
sait 9 ay önce
tekerek te araçların üstünden geçeriz artık.kanatlısından olaydı.küçük evin çevresine kaldırımlarda yayalar geçemiyor.okadar şikayette ettik sonuç aynı.
Cabbar 9 ay önce
Zenginler'in dokunulmazlığı var kimse dokunamaz
Mıro 9 ay önce
Başkan kaç tane aldın koca şehire? Umarım resimdeki 10 taneyle bitmez...
Tr 9 ay önce
akp liler istanbulda buna karşı çıkıyordu israf diyordu :D bakalım şimdi ne diyecekler. Bu arada dakikası çok pahalı hiç değmez o paraya
B.S 9 ay önce
Aman hiçbişeyden memnun olmayalım
Ali 9 ay önce
Bende boş konuşan neden cıkmadı diyordum cıkmış
kahramanmaraş'lı 9 ay önce
ne işe yarayacak bu aletler ?
Hüseyin Dökme 9 ay önce
Ne diyelim ALLAH akıl ve fikir versin.
Cenk 9 ay önce
Kaça ve kime ihale edildi? Bu ihale için kim ikna edildi de nemasını aldı? Komple yokuş olan bir şehre bu akılcı (!) çözümü kim getirerek yolunu buldu?
Vatandaş 9 ay önce
Ede Bilisiz ki Maraş'ta trafik adabı denilen bir şey yok , arabada zaten korkarak sürüyoruz gelip biri çarpacak mı diye .
BEN BUNA CANIMI GÜVENİP BİNEMEM EDE SİZİ BİLMİM ??
maraşlı 9 ay önce
1 ayda suriyeliler kaybeder hepsini...
46 9 ay önce
onu sokakta koymaz bizim millet kırar döker alır götürür vss.
Seyfiddin Özdemir 9 ay önce
Çok güzel bir uygulama olmuş.
FATİH Emlik 9 ay önce
Abooooov daggası 39 guruşumuş bunun neresi hizmet bu olsa olsa kazık olur
Zorundamiyim 9 ay önce
Dakikası 39 kuruş pahalı olmuş...
Ederi dakikası 10 kuruş a anlaşalım.
Saim 9 ay önce
Önce kaldırımları işgal eden esnaf ve arabaları kaldırın ondan sonra sıra bunlara gelsin
Akif 9 ay önce
İstanbul da kullanmıştım keşke maraşta da olsa diye düşünmüştüm tabi maraş gibi bir yerde olacağına pek ümidim yoktu ama bu haberi görünce çok sevindim
Bir Kul.. 9 ay önce
Memlekete bir şey yapılsa suç, yapılmasa suç..
Adsız 9 ay önce
MaşAllah herşey bitti yapılacak ensonşey nereye gidecek binevlere mi saçma
Reis ilk önce mahalle yollarını yaptırın ondan sonra skayter kalsın yazık nelerle uğraşıyorsunuz koskoca mahalle yolu yapılmamış Boğaziçi mahallesi 9 ay önce
Başkan bırakın skayter mikayteti yolları yaptırın Boğaziçi mahallesi Osman Erşan CAD yol yok imara açılmış binalar yapılmış yol yok yol uzuluyirum bu duruma
Avrupalı 9 ay önce
Merhaba! Bu elektirikli scotur ları bundan 15 yıl önce Mustafa karayer getirmişti eski cezaevi yanında edeler apartmanı altında satış bürosu vardı o zamanlar çokta ucuzdu şimdi ne oldu yani belediye getire gerire bunumu getirdi demeki o zamanlar sayın Mustafa Karayer bu günleri düşünerekten getirmiş helal olsun
polat 9 ay önce
çok büyük hizmet parayı nereye harcayacaklarını bilmiyorlar 1 ay sonra hepsi pert olacak..
Edde 9 ay önce
Yapacak bir hizmet bulamamış bunu yaptığına mı sevinmiş gariban
ulubatlı 9 ay önce
paralı hizmet mi olur be kardeşim.bunu adı bisiklet ticareti biz çocukken bisiklet alamadığımız için bisikleti kiraya veren tefeciler vardi.
O ÜNL 9 ay önce
HERŞEY BİTTİ BU KALDI YOLLAR HİZMET TARİHİN EN KÖTÜ HİZMETİ ŞEHİR SÜREKLİ GERİ GİDİYOR ERKOÇ TAM ALIŞTI HERŞEYİ YAPTI HOP BAŞA SAR YAZIK GÜZEL MEMLEKETE GAZİANTEP URFA NIN ELİNDE OLSA BU ŞEHİR BU GÜZELLİKLER ORALARDAN FIRNIZ ILICA DÖNGEL E AKIN AKIN ADAM GELİYO ORALAR BİLE SIFIR HİZMET
Maraşlıoğlu 9 ay önce
Karşı çıkmayalım iyi birşey..
Ömer 9 ay önce
Binmek istemeyen binmesin. Dakikası şu kadar bu kadar binmeyecek adamı ne ilgilendirir. Büyükşehirlerde insanlar kullanıyor. Ne güzel ki bizim şehrimize de bu hizmeti sunmuşlar. Allah aşkına her şeye bir bahane bulmayalım.
EDE GELİİK GİDDİİİKKK :) 9 ay önce
HAHAHAHA KANKA RAMPA ÇIKMIYO O YANLIZ ŞEKERDEREYİ ÇIKMAZ O
HADİ ÇIKTI EMNİYET CEZA YAZAR
BİR DE MARAŞ HALKININ AYIPLAMASI VAR BENCE YEMEZZZ...
legen 9 ay önce
Olmaz ki sağlıklı yaşam için mücadeleye ne oldu, obezlik artık kaçınılmaz.
Akın 9 ay önce
Benim magralidaki evi istimlak edip alma git scotter al. Ve Sait edenin dediği gibi Tekerek tarafinda kaldırım kalmadığı gibi her gün kaza oluyor. Akıllı kavşak ama trafik lambası olmayınca millet dalıyor.
Yttkmr 9 ay önce
Bunu da aldıkya çok şükür dertlerimiz bitti ekonomiye can verin el atın..
Şahsına münhasır 9 ay önce
Ne kadar boş yorum yapmissiniz ya ne güzel herkes faydalansin diye güzel bir çalışma yapmislar tebrik edeceğinize yobaz yobaz ne işe yariyacak? Diyorlar. Haklısın hacı emmi sana uygun değil sen otobüs kullan gençler ona binsin.
Farzetki 9 ay önce
Buna binmeyenin cezası ne olacak?
Hadi bindik birine çarptık yanlışlıkla ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN KAÇ YIL YERİZ...
Bence bunları bir kenara bırakıp yolları nasıl adam ederiz diye düşünseniz iyi olacak. R.T.E reisimizi şehirde tur attırsak adam daha maraşın adını anmaz.
Çocuk oyuncağı 9 ay önce
Dün denk geldim bol miktarda gençler kullanıyor daha ziyade ama ulaşım için değil! Oyuncak niyetine ya da sosyal medyada paylaşmak üzere. 3-4 genç özel arabalarından indiler gözümün önünde bu martımıdır, serçemidir onu aldılar, kaldırımda bir o tarafa bir bu tarafa gittiler geldiler. yani anlayacağınız maraşın zengin bebelerine eğlence aracı almış belediye.
Irfan 9 ay önce
Kilavuzluya dünyanın masrafı yapılarak bisiklet alındı yolu yapıldı geliyorum geçiyorum koşan 2_3 kişiden başka bisiklete binen kimseyi gormwsim
kahramanmaraş'lı 9 ay önce
pandemiden dolayı olabilir mi ?
WQW 9 ay önce
ŞEKERDEREYİDE ÇIKIYORMUYMUŞ...???
Selim ozer 9 ay önce
İstanbul da martı diye bir uygulama var ona benzer bir sistem olmalı ancak marasin yokuslarina ne kadar dayanır bilinmez
okan 9 ay önce
esnaf para kazanacak diye vatandaş canı tehlikeye atan bir belediyecilik anlayışı var Onikisubat da. katre kuaför ve yanındaki aussıe Cafe nin müşterilerinin araçları yol boyunca park ediliyor trafik çok tehlike oluyor iki araç yanyana geçemiyor. yol kenarı ne zaman otopark oldu. acilen el atmalı bu duruma
Kardeş 9 ay önce
Çok güzel . Trafiğe çözüm için japonlar uçan taksi yapıyor, biz scoturla uğraşıyoruz. Acınacak halimize yorum yapıyoruz. Vatandaş olarak kandırılıyoruz.
Edeler 8 ay önce
Güzel bir yenilik. İnşaAllah bu yenilik başlangıç olur. Kahramanmaraşımızın Kahraman insanı her şeyin en güzelini hak ediyor. Sayın Büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah yardımcısı olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:25
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:33
Yatsı 21:00