banner230

Kahramanmaraş'ta 'Esnafımın Yanındayım' kampanyası başlatıldı!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 'Esnafımın Yanındayım' kampanyası başlatıldı.

Genel 23.02.2021, 16:34
Kahramanmaraş'ta 'Esnafımın Yanındayım' kampanyası başlatıldı!
banner257

Elbistan Belediyesi ile Esnaf ve Bakkallar Odası Başkanlığınca başlatılan kampanyayla vatandaşa yerel esnaftan alışveriş yapılması çağrısında bulunuldu.

Kampanya kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ile Esnaf ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin ilçe merkezindeki yerel esnaftan alışveriş yaptı. Alınan malzemeler ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Cankulağı Derneği'ne teslim edildi.

Belediye Başkanı Gürbüz, gazetecilere, salgın döneminde zor günler geçiren yerel esnafa can suyu olmayı amaçladıklarını belirtti.

Vatandaşlara online veya zincir marketler yerine yerel esnaftan alışveriş yapalım çağrısında bulunan Gürbüz, şunları kaydetti:

"Hükümetimizin pandemi nedeniyle zor günler yaşayan esnafımıza yapmış olduğu kolaylıklar ve destekler ekonomik anamda ciddi kolaylıklar sağladı. Bizlerde bu çalışmalara yerel olarak destek olmak istedik. Biz bugün esnaf ve bakkallar odası başkanı ile tüm idarecilerimizle beraber bütün alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yerinde yaptık. Almış olduğumuz malzemeleri de ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırdık. Bunun bir bereket vesilesi olmasını temenni ediyorum. Belediye olarak biz pandemi sürecinde esnafımıza kira indirimleri ve vergilerin ötelenmesi gibi birçok kolaylık sağladık. Esnafımızla el ele verip bunu bir kampanyaya dönüştürüp pandemi sürecinde yerel ekonominin dönmesini sağlayıp bu zor günlerin aşılmasını hedefliyoruz."

Esnaf ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin de esnafa verdikleri desteklerden dolayı Belediye Başkanı Gürbüz'e teşekkür ederek, "Alışverişlerimizi yerel esnaftan yaparak zor günleri dayanışma içerisinde atlatmaya çalışalım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
Hasan hüseyin 1 hafta önce
Ben destek olmuyorum kardeşim. Alışverişlerimi hep zincir marketlerden yapıyorum. Elektronik eşyamı büyük mağazalardan yapıyorum. Çok kazık yedim çünkü maraşın esnaflarından. 3 kuruşluk malı 10 a satarlar. Sattıkları ürünün arkasında durmazlar. Bırakın bunları. Dürüst esnaf var mı vardır muhakkak ancak çok az.
Sen alma 1 hafta önce
Sen alma kardeşim
Hüseyin turnalıdan 1 hafta önce
Esnafa destek kampanyası boşu boşuna masraf ederek bilbordlara reklam vererek olmaz.Belediyeler meclis kararı alarak belli kmkareye göre veya belli mesafeye göre ruhsat izni vermelidir.Diğer çözümlerin hepsi fasa fiso boşuna milletin paralarını çarçur etmeyin.Ahirettte hesabı vardır.
Dulkadiroğluna yardım nerde 1 hafta önce
Dulkadiroğlu ilçesindeki esnaflar olarak bizde yardım istiyoruz. İflas etmeyelim yardım edermisiniz?
banner112
18°
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 05 Mart 2021
İmsak 05:31
Güneş 06:51
Öğle 12:49
İkindi 16:03
Akşam 18:36
Yatsı 19:51