Kahramanmaraş'ta, gönüllü kişiler tarafından doğaya yem bırakıldı!

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için gönüllüler, doğaya yem bıraktı.

Genel 08.02.2021, 11:45 08.02.2021, 11:50
Kahramanmaraş'ta, gönüllü kişiler tarafından doğaya yem bırakıldı!
banner257

Afşin Belediyesi, Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği öncülüğünde, Afşin Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği üyeleri, kış koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için harekete geçti.

Bu kapsamda "Doğaya bir yem de sen bırak" kampanyası ile temin edilen yemler ilçesinin kırsal bölgelerdeki avlaklar ile belediyenin belirlediği alanlara bırakıldı.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, doğanın karla kaplandığı bu günlerde beslenmekte zorluk çeken yaban hayvanlarına destek olmak adına başlattıkları kampanyaya verilen desteğin sevindirici olduğunu belirtti.

Düzenlenen kampanyaya AK Parti Gençlik Kolları ve Ülkü Ocakları üyesi geçlerin de ciddi anlamda destek verdiğinin altını çizen Güven, "Yabanda yaşayan hayvanlarımızın türlerine göre mısır, buğday, yonca ve saman balyalarından oluşan yemlerin dağıtımını sağladık. Yaban hayvanlarımıza bu ağır kış şartlarında destek olmak istedik." diye konuştu.

Afşin Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdullah Öztürk de bölgenin coğrafi olarak kış şartlarının en ağır yaşandığı alanlardan birisi olduğunu belirterek, yaban hayvanlarının aç kalmaması için başlattıkları çalışmanın havalar ısınıncaya kadar devam edeceğini söyledi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı