Kahramanmaraş'ta günlük 30 çeşit tatlı üretiyorlar

Kahramanmaraş'ta şehrin ünlü dondurmacı ve tatlıcılarından Sami Kervancıoğlu, ramazan nedeniyle talepleri karşılayabilmek için günlük 30 çeşit 1 ton tatlı üretiyor.

Kahramanmaraş'ta günlük 30 çeşit tatlı üretiyorlar

KAHRAMANMARAŞ'ta, iftar sofralarının vazgeçilmezi tatlılar için bol çeşitli menüler hazırlanıyor. Şehrin ünlü dondurmacı ve tatlıcılarından Sami Kervancıoğlu, ramazan nedeniyle talepleri karşılayabilmek için günlük 30 çeşit 1 ton tatlı ürettiklerini söyledi.

Ramazan dolayısıyla Kahramanmaraş'ta tatlı üretimi artarken, Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, 30 bin metrekarelik kapalı alana sahip tatlı ve dondurma fabrikasını gazetecilere açtı. Kervancıoğlu, iftar sofralarının vazgeçilmezi tatlı taleplerine yetişebilmek için yoğun mesai yaptıklarını söyledi. Talepleri karşılayabilmek adına hem üretimi hem de çeşit sayısını artırdıklarını kaydeden Kervancıoğlu, "İftar sofraları için güllacından şekerparesine, sütlü Nuriyesi'nden bülbül yuvasına, kadayıfından baklavasına, aşuresinden kazandibine kadar her damak zevkine özel tam 30 çeşit tatlı üretiyoruz. Ramazan ayında olmamız nedeniyle talepleri karşılayabilme adına kapasitemizi artırarak günlük 1 ton tatlı üretiyoruz" dedi.

Kahramanmaraş'ın her ne kadar dondurmayla anılsa da tatlılarıyla da iddialı olduğunu belirten Sami Kervancıoğlu, Türkiye'nin birçok şehrinde Kahramanmaraşlı tatlı ustası olduğunu söyledi. Kervancıoğlu, "Kahramanmaraş dondurma şehri oluğu kadar aynı zamanda tatlı şehridir, Akdeniz'in incisidir. Dondurmamız kadar tatlısı da çok meşhurdur. Günlük 30 çeşit tatlı üretiyoruz. ramazan nedeniyle büyük bir talep olduğu için yoğun mesai yaşıyoruz. Tatlılarımızın hijyenik ortamda üretildiğini ve tüm üretim aşamalarını da kamuoyuyla paylaşma adına tesisimizi basına açtık. Bizim tatlılarımızın en önemli özelliği ise kesinlikle glikoz şurubu kullanmıyoruz tamamen şeker pancarı şekeri kullanıyoruz" diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 12:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
ekonomi
ekonomi - 3 ay Önce

Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız

GERÇEKÇİ
GERÇEKÇİ - 3 ay Önce

GLUKOZU YEDİRİN MİLLETE SONRA BAŞKA MARKALARDAN UCUZA SATIN BU GIDADIR UCUZ MALIN YAHNİSİ YENMEZ

Dondurmacı
Dondurmacı - 3 ay Önce

Bizim reklamı kaç paraya yaparsınız?

Haber
Haber - 3 ay Önce

Bu haberlerin yanında Ekonomi - Enflasyon - Kur -Faiz- Geçim -Sıcak Para haberleri istiyoruz

sami
sami - 3 ay Önce

ne güzel paranın gözüne vuruyorsunuz işte. ramazan sana yaRAADI SAMİ EFENDİ

EDE46
EDE46 - 3 ay Önce

NE DEMİŞLER SEN SENİ ÖVME SENİ ELLER ÖVSÜN BİRDE İŞÇİLERİNE SOR BAKİM BU ADAMLA NASIL ADAM DİYE BİR TANE GARİBAN KAPISINA VARAMIYOR NEYDİNİZ NE OLDUNUZ UNUTMAYIN GELDİĞİNİZ YERİ VERENDE ALLAH ALLAN DA ALLAH SİZİN KRALLARINIZI GÖRDÜK NE OLDU KUL HAKKI HARAM ADAMI İFLAH ETMEZ BİRİ FETO DAN GİTTİ BİRİ İFLAS DAN GİTTİ BİRİ MEMLEKETİ DOLANDIRDI KAÇTI SIRA SIRA GİDİYOR SIRA ŞUAN Kİ AT KOŞTURANLARA GELİYOR HADİ BİSMİLLAH ARKANA YASLAN İZLE KAHRAMANMARAŞ HEPSİ GELDİĞİ YERE FÖNECEK VE BEN NAPTIM DİYECEK BU SALTANAT ÇOK SÜRMEZ........ MEMLEKETİN ZENGİNLERİ MEMLEKETE NE FAYDANIZ VAR KENDİNİZ İÇİN YAPTIĞINIZ İŞLER HARİCİ YATIRIM DEMİYORUM ÇÜNKÜ YARISINDAN FAZLASI DEVLET DESTEKLİ O DA OLMASI ZATEN FISSSSS SINIZ .........

enflasyon
enflasyon - 3 ay Önce

Türkiye İstatistik Kurumu, Nisan ayına ilişkin enflasyon rakamlarını duyurdu. Nisan ayında enflasyon yüzde 19.50 olarak gerçekleşti. Enflasyonun düşmesi neler yapılabilir ? Yüksek enflasyon her şeyi etkiliyor. Vatandaş olarak üzerimize düşeni yapalım. Ne olacak hayat çok pahalı . Lütfen bir şeyler yapılsın

Rt
Rt - 3 ay Önce

Millet aç euro dolar almış başını gidiyor. Glikozu bol yesin vatandaş çabuk hasta olup ölür o mesele değil de şu ekonomik buhran ne olacak sorumlu gazetecilerin buna kafa yorup yazması lazım. Gerçi ülke yansın istanbul seçimi çok önemli başka gündem maddesi yok

SIRADAKİ HABER