Kahramanmaraş'ta ilk kafileler dualarla uğurlandı

İl Müftülüğünce hac ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek ilk kafile için Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde tören düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta ilk kafileler dualarla uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla Suudi Arabistan'a gidecek ilk kafilede yer alan hacı adayları, Kahramanmaraş'tan dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

İl Müftülüğünce hac ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek ilk kafile için Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde tören düzenlendi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç'in de yer aldığı törene, yaklaşık 200 hacı adayı ve yakınları katıldı.

Milletvekili Güvenç, törende yaptığı konuşmada, "Allah, hacı adaylarına hayır içinde gidip güzelliklerle dönmeyi, sevdiklerine kavuşmayı nasip etsin." dedi.  

Hacı adaylarından kutsal topraklarda Türkiye için dua etmelerini isteyen Güvenç, şunları kaydetti:

"Sizden bir talebimiz var. Kutsal topraklarda Allah için milletimize, memleketimize, ailelerimize, çocuklarımıza ve gençlerimize dua etmenizdir. Bu coğrafyada ne kadar zorluklar altında yaşadığımızı biliyorsunuz. Sizlerden bayrağımız için, milletimiz için, devletimiz için, tüm mazlumlar için, şu topraklarda ebediyen özgür bir şekilde, barış içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşamamız için dua bekliyoruz. Allah fitneciye, fesada, teröriste, bölücüye, ülke düşmanlarına fırsat vermesin diye Kabe-i Muazzama'da ve Medine-i Münevvere'de lütfen göz yaşlarıyla dua edin. Bu ülkenin duaya çok ihtiyacı var. Gençliğimizin duaya çok ihtiyacı var. Çocuklarımızın duaya çok ihtiyacı var. Özgürlüğümüzün, bayrağımızın ve devletimizin duaya çok ihtiyacı var. Allah yolunuza açık etsin."

Hac ibadetini yerine getirebilmek için yıllardır beklediğini dile getiren Kemal Doğan da "Allah nasip etti, gidiyoruz. Orada kendimiz, ülkemiz ve Müslümanlar için dua edeceğiz." dedi.

İl Müftüsü Celal Sürgeç'in yaptığı duanın ardından hacı adayları, tekbirlerle uğurlandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HARRANLI
HARRANLI - 4 ay Önce

Nerden nereye eskiden Pensilvanya’ya gidenleri ugrardi simdi hacca gidenleri.

46
46 - 4 ay Önce

hizmet yapmayı bitirdiniz şimdide hacılaramı taktınız sayın vekiller işiniz neyse onu yapmalısınız

Yağmur
Yağmur - 4 ay Önce

Seni ne ilgilendiriyor haca gidenler buzamana kadar haca gidenlerine yolcu etmiyordunuz şindi ne oldu yeni parti kuruluyor oylaramı sahip cıkıyorsunuz size oy yok

WQW
WQW - 4 ay Önce

KENDİLERİNİ GÖSTERECEK BİR AÇILIŞ VEYA YATIRIMI DEVREYE SOKMA TÖRENLERİ BULAMIYORLARKİ ŞİMDİ İŞİ BURALARA KADAR GETİRDİLER. BUNLARIN BİR STAREJİSİDİR, REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ. SAYIN VEKİLİM SİZLERİ BÜYÜK İSTİHDAMI ARTIRACAK YATIRIMLARIN AÇILIŞLARINDA KONUŞURKEN GÖRMEK İSTİYORUZ.

Umut
Umut - 4 ay Önce

Birazda hac kontenjanları için çalışma yapsa sayın vekil

özgür
özgür - 4 ay Önce

çekin artık ellerinizi bu milletin üzerinden. bırakın artık bu yalakalıkları. sana ne kardeşim haca gideceklerden. neden sizden başka siyasiler bu gibi işlerle uğraşmıyor. her yerde ortaya çıkmak zorundamısınız. çıkarınız olsa otobüs terminalinden ayrılmazsınz.

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 4 ay Önce

Haç yollamanın siyasetle ne ilgisi var
Maksat meydanda şov yapmak
Yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER

banner122