Kahramanmaraş'ta kadınlar bir araya gelerek el emeklerini sergiledi!

Kahramanmaraş’ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya gelen kadınlar, el emeklerini ve yöresel lezzetlerini sergiledi.

Genel 08.03.2021, 17:34
Kahramanmaraş'ta kadınlar bir araya gelerek el emeklerini sergiledi!
banner257

Kahramanmaraş’ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya gelen kadınlar, el emeklerini ve yöresel lezzetleri vatandaşların beğenisine sundu. 
150 kadının bir araya gelerek kurduğu 4 kooperatif aracılığıyla Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen etkinlik, 3 gün boyunca sürecek. 
Kadınlar tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayreddin Güngör, “Neşet Ertaş’ın da dediği gibi kadınlar insandır, bizler insanoğlu. İnsanlığı kadın ve erkek birlikte oluşturmaktadır. Bunlardan birini çıkardığınızda insanlıktan geriye eser kalmayacaktır. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğe katkı sağlayan tüm kadın kooperatiflerimize,  kuruluşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Özellikle belirtmek isterim ki kadının ekonomik ve sosyal hayata katılımını güçlendiren, üretime ve istihdama katkı sağlayan tüm kadın kooperatiflerimizi destekliyor ve çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum” dedi. 

Yorumlar (5)
Başkan istifa 12 ay önce
Başkan Arsan kavşağı ne zaman bitecek?
Türkcan 12 ay önce
Bu adam konuşurken nereye bakıyor hiç dikkat ettinizmi?
WOW 12 ay önce
SİZLER KADINLAR GÜNÜNÜ YANLIŞ ANLAMIŞŞINIZ. TARİHİNİ VE OLUŞUMUNU İNCELERSENİZ OTURUR AĞITLAR YAKARSINIZ BÖYLE İŞLER DEĞİL.
önce vatan 12 ay önce
Allahını seversen bırak bu işi...maraşın her yolu trafik keşmekeşi olmuş...utanın 25 yıldır aynı zihniyet yönetiyorsuunuz. kanlıdere ulu cami arasından hiç mi utanmanız yok...mağralı,doğukent sakarya sarayaltı,trabzon caddesi,tekke üniversite kavşağı boğaziçi vs vs..memlekette bitane rahat yol yok
Edeci 12 ay önce
Maşallah her alanda çok başarılı bir başkan
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı