Kahramanmaraş'ta kantinlerde kartlı sistem!

Kahramanmaraş'ta, öğrencilerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle okul kantinlerinde ödemelerin temassız gerçekleşmesi için kartlı sistem uygulaması getirildi.

Genel 02.09.2020, 20:28
Kahramanmaraş'ta kantinlerde kartlı sistem!
banner257

Kahramanmaraş Bakkallar, Bayiler ve Şekerciler Odası ile Kahramanmaraş Sağlıklı Yaşam ve Kantinciler Esnaf Derneği iş birliğinde, kentteki öğrencilerin okul kantinlerindeki alışverişlerinde madeni veya kağıt paralarla temasının önlenmesi amacıyla proje hazırlandı.

Proje kapsamında para yüklenebilen ve ailelerin harcamaları takip edebileceği kart sistemi geliştirilerek, kantinlerde öğrencilerin alışverişlerini yapabilmeleri sağlanacak. 

Kahramanmaraş Sağlıklı Yaşam ve Kantinciler Esnaf Derneği Başkanı Abdülkadir Gülmez, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, sistemin salgınla mücadele sürecinde öğrenciler açısından daha sağlıklı olacağını söyledi.

- Aileler için de birçok avantajı bulunuyor

Ailelerin çocuklarının kantindeki harcamalarını kontrol edebileceğini de ifade eden Gülmez, okulların açılmasıyla öğrencilerin kantinlerdeki alışverişlerini para yerine kartla yapacağını aktardı.

Gülmez, ailelerin kartlara istedikleri miktarda para yükleyebilecekleri gibi günlük harcama limitini de belirleyebileceğine işaret ederek, "Kart sayesinde çocuklarının kantinde gün gün ne aldığını da aileler görebilecek. Velilerimizin gönülleri rahat olsun, bizler kantinci esnafı olarak her türlü tedbiri alıyoruz. Salgın öncesinde de bütün kantinci esnaflarımıza hijyen konusunda eğitimler görerek sertifika almıştı." dedi.

Kahramanmaraş Bakkallar, Bayiler ve Şekerciler Odası Başkanı Şeref Özsoy da ailelerin kartla alınmasını istediği ürünü de seçebileceğini belirterek, "Eğer çocuk ailesinin onay vermediği ürünü almaya çalışırsa sistem uyarı vererek, ürün çocuğa satılmayacak. Böylelikle kantinlerde para dönemini kaldıracağız ve her şey sistem üzerinde kayıtlı olarak yürüyecek. İlerleyen dönemde de yine geçmişe dönük harcamalar çıkartılabilecek." dedi.

Toplantıda, kentteki kantincilere kart sistemi ve kullanımına ilişkin bilgiler verildi.

Yorumlar (12)
Hasan Yıldız 10 ay önce
Gene benim gulmezim Show peşinde. Yürü aslanım.suc senin değil her boka senin burnunu sokan yetkili amirlerde
Bertizli bekir 10 ay önce
Koyun can derdinde bunlar et derdinde , korona hızla yayiliyor ede , ne karti ne kantininden bahsediysiz
Ökkeş emmi 10 ay önce
Okul açılmadan ne kantini be kardeşim bu vatandaşta ayrı bir showmen
Sümeyye Kütükçü 10 ay önce
Tüm öğretmenler sözlesmeli ve performansa dayali olarak çalışma sistemine geçmelidir.
hüs len! 10 ay önce
@erdi yaman galibe sende aylardır yata yata para kazanan tayfadansın! Sen ilk önce aldığın paranın hakkını ver sonra millete laf sok!!!
Bertizli bekir 10 ay önce
Aynen Sözlesmeli asker,doktor, hemsire gibi
Erdi yaman 10 ay önce
1..performans tanımı yap. 2..kime karşı performans. 3..kim performansı ölçecek. 4.performans ölçecek kişilerde o kriter varmı. 5..bu haberin öğretmen performansıyla ne alakası var. 6..yoksa sende öğretmene karşı bir kuyruk acısımı var? Tüm bu sorulara cevap ver bakalım performans ölçer
İsmail direk 10 ay önce
Bizim k.maras'ın her.okologu da bu Abdulkadir efendi
Alayına isyan 10 ay önce
Sayın İsmail direk siz kız İmam Hatip müdürlüğünden neden ayrıldınız..pardon alindiniz. Bir sebebi mi vardı. Hani orası kız okulu ya
SALİH 10 ay önce
HELAL OLSUN BÖYLE ŞEYLERLE GELİN
Babo 10 ay önce
Bu öğretmenler ne kadar değersiz, işe yaramaz ve mahallenin yaramaz çocuğu ki bütün insanlar onu taşlıyor,!!!!! Herkes kendi işine baksın sonrada kalp aynasına
acaba 10 ay önce
Acaba yata yata aylardır para alan ve her fırsatta devlete söven başka bir meslek grubu var mı?
banner112
20°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:42