Kahramanmaraş'ta öğrenciler 1 milyon fidanı toprakla buluşturdu!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde belediye tarafından başlatılan 'Her çocuk bir fidan' kampanyasında 1 milyon fidan toprakla buluşturuldu.

Genel 28.10.2021, 15:26 28.10.2021, 15:40
Kahramanmaraş'ta öğrenciler 1 milyon fidanı toprakla buluşturdu!
banner257
banner226

Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kampanyası kapsamında 1 milyon fidanın toprakla buluşturulmasını hedeflediklerini söyledi.

Öğrencilere ekmeleri için çam fidanı tohumu bulunan kalem hediye ettiklerini belirten Gürbüz, bu gün itibarıyla öğrencilerin de katılımıyla okullarda 110 bin fidan dikimine başladıklarını ifade ederek, "Yavrularımızla beraber fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Hem onlara bir farkındalık oluşturmak, hem de onların onlarla beraber büyüyecek bir fidanları olması, onların bakımını üstlenmesiyle ilgili bir çabamız var. Biz yavrularımıza onunla beraber fidan tohumunu içeren kalem de hediye ediyoruz." diye konuştu.

Amaçlarının çocukların çevreye olan duyarlılığını artırmak olduğunu aktaran Gürbüz, "Çünkü hava kirliliğinden çevresel sıkıntılardan başka türlü kurtulmamız mümkün değil. Rekreasyon alanlarını belediye olarak bir yapıyoruz ancak onların sahiplenilmesi adına biz yavrularımızla beraber, onlarla birlikte büyüyebilecekleri fidanları toprakla buluşturuyoruz." ifadelerini kullandı.

HABER FOTOĞRAFLARI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı