Kahramanmaraş'ta ormanlık alan vatandaşlar tarafından temizlendi

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde vatandaşların ormanlık alanda yaptıkları temizlikte 28 ton çöp çıkartıldı.

Kahramanmaraş'ta ormanlık alan vatandaşlar tarafından temizlendi

İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Altunboğa Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Çınargeçidi Mesire alanında ormanlık alandaki çöp yığınları vatandaşların tepkisini çekti. Mahalle sakinlerinden Hüseyin Kayıran Andırın Belediyesi'ne başvururak çöplerin hem çevreyi hem de insan sağlığını tehdit ettiğini söyleyerek önlem alınmasını istedi. Bunun üzerine harekete geçen belediye ekipleri alandaki tüm çöpleri temizlerken, Belediye Başkanı Ahmet Doğan da çalışmaları yerinde inceledi. Çöplerin inşaat ve evsel atıklardan oluştuğunu belirten Başkan Doğan, "Burası Andırın'ın doğa harikası olan bir köşesi, maalesef burayı böyle görünce çok üzüldük. İnşaat atıkları, evsel atıklar ve piknik yapanların attıkları çöpler geniş bir alana yayılmış. İşçilerimiz ile birlikte yaklaşık 28 ton çöp temizledik. Doğamızı temiz tutmak sadece belediyelerin işi değildir, vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyoruz" diye konuştu.

Ormanlık alandaki çöpleri görünce çok üzüldüğü için tepki gösterdiğini belirten Hüseyin Kayıran ise "Ben doğayı çok severim ve gezerken bir baktım ki bu bölgede çöp yığınları var. Gerçekten içler acısı bir durumdu, hemen belediye başkanımıza durumu söyledim ve şuan çok mutluyum. Başkanım işçiler ile birlikte burada temizlik yapmış, kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EDE
EDE - 2 ay Önce

Oralara kamera ve büyük tabelalar koyulması gerekli yoksa yine aynı olur.caydırıcı birşeyler yapmak gerek.

KAHRAMANÖKKEŞ
KAHRAMANÖKKEŞ - 2 ay Önce

Doğaya çöp atmak çok büyük bir CEHALLETTİR.Kendini bilmezliktir,dört ayaklı hayvanın ismidir.
Geçenlerde TAŞ KÖPRÜNÜN oraya gittim her yerde poşet,ambalaj atıkları orada dondurma satışı yapan abiye sordum bunlar ne?
Abi ne cevap verdi biliyor musunuz?!!!
Geçen hafta tane GÖNÜLLÜ geldi tertemiz yaptı buraları dedi ve 1 hafta sonra yine aynı oldu dedi!!!
BİZİM topluma çook sert ve caydırıcı kurallar koyacaksın her alanda.TRAFİK,DOĞA,İNSANA SAYGI,KENDİNE SAYGI....
KENDİNE SAYGISI OLMAYANIN HİÇ KİMSEYE VE HİÇ BİR ŞEYE SAYGISI OLMAZ,OLAMAZ....

SAYGILAR.

46 46
46 46 - 2 ay Önce

Başkonuşun sağına ormanın içinede bir bakın.

sr
sr - 2 ay Önce

Başkonuş yaylasına da bir el atılmalı. Başkonuşu işleten işletmeci çöpleri toplayıp Başkonuşu 300 m geçince yolun sağına döküyordu şimdi ise Başkonuş girişine varmadan sağ taraf ormanın içerisine dökmekte.

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154