Kahramanmaraş'ta şair polisler kitaplarını fuarda sergiye çıkardı

Türk edebiyatında önemli isimler yetiştiren şairler ve yazarlar şehri Kahramanmaraş'ta görev yapan kitap yazarı polisler, 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarında kitaplarını sergiye çıkardı.

Genel 27.10.2021, 12:38
Kahramanmaraş'ta şair polisler kitaplarını fuarda sergiye çıkardı
banner257
banner226

Şiirin ve edebiyatın başkenti olarak adlandırılan Kahramanmaraş'ta görevli polis memuru Hasan Ayhan ve komiser yardımcısı Yusuf Çınar, mesleklerinin yanında şairlik yapıyor.

Üniversite yıllarında başlayan birikimini zaman içerisinde harmanlayan 16 yıllık polis memuru Hasan Ayhan, okumayı ve yazmayı çok sevdiğini, memleketinin Kahramanmaraş olmasının da şairliğinde etkili olduğunu söyledi.

İlk kitabının şiir üzerine olduğunu belirten Ayhan, "Şu anda bir romanla ilgili çalışma yapıyorum. İlk kitabımda ki şiirlerimi tamamen aşk üzerine yazdım. Hayat arkadaşım, eşim ilham kaynağım oluyor. Onun da destekleriyle yazıyorum." dedi.

Komiser yardımcısı Yusuf Çınar'da, iki yıldır Türkoğlu ilçesinde görev yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Gaziantep Üniversitesinden Edebiyat bölümü mezunuyum. Yüksek lisansımı da yine orada, Osmanlıca üzerine yaptım. Kitaba ayrı bir meyilim vardı. Kendimi geliştirdim ve üniversite de profesyonel olarak yazmaya başladım. kendime özgün bir alan oluşturdum ve ilk kitabım "cehennetim'i" çıkarttım."

Çınar, polisler olarak halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışırken, bir çok hayat gördüklerini ve bunlardan etkilendiğini, eserlerinde de katkısı olduğunu dile getirdi.

banner261
Yorumlar (1)
hamit 1 ay önce
edebiyat mezununu polis olarak istihdam edersen elbet şair veya yazar olur. bu emniyet teşkilatı için övünülecek bir durum değil aksine ülke olarak hayıflanacak bir durum. keşke edebiyat mezunu polis arkadaşımızı branşı ile ilgili istahdam edebilseydik daha iyi olurdu.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı