banner240

Kahramanmaraş'ta tam aşısını olanlar arasında yapılan çekilişte hediyeler verildi!

Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediyesi tarafından düzenlenen aşı kampanyasına katılıp ilk doz aşısını olanlar arasında yapılan çekilişte bisiklet ve altın kazanan talihlilere hediyeleri verildi.

Genel 18.09.2021, 13:30
Kahramanmaraş'ta tam aşısını olanlar arasında yapılan çekilişte hediyeler verildi!
banner257
banner226

Elbistan'da aşılama oranını artırma çalışmaları ve Kovid-19 mücadele kapsamında belediye tarafından düzenlenen aşı kampanyasına katılıp ilk doz aşısını yaptıranlar arasında yapılan çekilişte hediye kazananlar belli oldu.

Kampanya kapsamında, 6 gram altın, 6 bisiklet belediye binasının bahçesinde düzenlenen törenle ilk doz aşısını yaptıran talihlilere hediye edildi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, burada yaptığı konuşmada, kentteki aşılama çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla belediye olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Aşı kampanyasında amaçlarına ulaştıklarını belirten Belediye Başkanı Gürbüz, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızla beraber yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında özellikle ilk doz aşılanmanın yüksek oranlara erişmesiyle ilgili bir sorun yaşıyorduk. Aşılanma oranında yüzde 63'lerdeydik. Dolayısıyla kampanya düzenleyelim ve bu kampanyayla da vatandaşlarımıza sağlıklı yaşam noktasında onlara uygun hediyeler takdim edelim diye bir protokol imzaladık. Sağlık Bakanlığı yetkililerimiz ile bu anlamda eşgüdümle çalıştık. Şu anda öncelikle yüzde 75 devamında da yüzde 80 oranına ulaşmış olduk. Ben ilgi gösteren tüm vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle de aşı olan yaklaşık 12 bin civarında, aşılanabilir nüfusun yaklaşık yüzde 20'sine tekabül ediyor bu. Vatandaşlarımızın hediye çekilişlerini gerçekleştirdik. Bugün de bisiklet ve altın hediyelerini kendilerine takdim ettim."

Düzenlenen kampanya sayesinde oğluyla birlikte aşı olduklarını belirten Mustafa Beypınar da "Belediyemizin düzenlediği aşı kampanyasına oğlumla birlikte katıldık. Hem aşımızı olduk hem de bisiklet kazandık. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

banner261
Yorumlar (2)
Vatandas 1 ay önce
Kutsal sıvı ,çok önemli...
İlla bir işe yarar, o kadar emek vermişler
Yapmışlar, bu kutsal sıvıyı Afrika halkları na bedava verdiler...
Aslında onların ekmeğe ve suya ihtiyacı vardı ama olsun virüs ten ölmesin , açlık tan ölebilir.... Dediler...
ali verli 1 ay önce
yunanistan her aşı olana 150 euro veriyor
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı