Kahramanmaraş'ta tespih koleksiyoncunun internetten aldığı tespihler sahte çıktı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde tespih koleksiyoncusu Mehmet Hunu, 'kehribar' taşından yapıldığı belirtilen tespihleri sosyal üzerinden 350 liraya aldığı, tespihlerin maddi değerinin ise birkaç lira olduğu belirlendi.

Kahramanmaraş'ta tespih koleksiyoncunun internetten aldığı tespihler sahte çıktı

KAHRAMANMARAŞ'ın Göksun ilçesinde tespih koleksiyoncusu Mehmet Hunu, 'kehribar' taşından yapıldığı belirtilen tespihleri sosyal üzerinden 350 lira ödeyerek sipariş verdi. Gelen tespihlerin maddi değerinin ise birkaç lira olduğu belirlendi.

Göksun'da yaşayan tespih koleksiyoncusu Mehmet Hunu, sosyal medya üzerinden satılan 'kehribar' taşından yapıldığı belirtilen 18 tespihi 350 lira ödeyerek satın aldı. Gelen kargoyu parasını ödeyerek teslim alan Hunu, içinden çıkan tespihleri görünce şoke oldu.

Maddi değeri birkaç lira olan tespihleri görünce dolandırıldığını anlayan Hunu, "Bu ürünleri sipariş ettiğimizde bize kapıda ödeme yapılacağını söylediler. Kargoya ücretini ödemeden ürünleri görme şansın zaten yok. 350 lira ödeme yapıp, paketi açtığımda da piyasa değeri 1-2 lira olan tespihlerle karşılaştım. Benim canım yandı, diğer insanların böyle aldatılmaması için dikkatli olmalarını istiyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 4 ay Önce

ÇOK GÜZEL HABER VALLAHİ BAYILDIM.

DRSN
DRSN - 4 ay Önce

piyasada milyon tane osmanlı kehribar diye tesbih dolanıyor koskoca imparatorluk 600 yıl hiç savaşmasa bu kadar tesbihi gene yapamaz....işimiz gücümüz sahtekarlık...

Hüseyin KARAGENÇ
Hüseyin KARAGENÇ - 4 ay Önce

Bu zatın tesbih koleksiyon koleksiyonu ile hiç alakası yok sizde bunu haber yapıyorsunuz.Tanesi 19 tl ye kehribar tesbihmi olur?

SIRADAKİ HABER

banner122