banner240

Kahramanmaraş'ta uyuşturucuyla mücadelede annelere eğitim verildi!

Afşin ilçesinde 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesi kapsamında eğitim verildi.

Genel 12.03.2021, 13:15
Kahramanmaraş'ta uyuşturucuyla mücadelede annelere eğitim verildi!
banner257
banner226

Afşin Hükümet Konağı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panelde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme eğitimi verildi.

Polis Memuru Hüseyin Bulut, eğitimde, uyuşturucu kullanan bireylerin yüzde 85'inin aile bireyleriyle birlikte yaşadığını belirtti.

Yapılan anketlerle ortaya çıkan uyuşturucuya başlama nedenlerini anlatan Polat, "Kişi evinde uyuşturucu kullanıyor, ancak ya aile bunun farkında değil ya da kişiden veya toplum baskısından dolayı bu konu emniyete ulaşmıyor. Bu nedenden dolayı özellikle annelerimize uyuşturucu nedir, etkileri nelerdir ve bağımlılık fark edildiğinde neler yapılabileceğini aktarmaya çalışıyoruz. Bunun için tüm annelerimize ulaşmak istiyoruz." diye konuştu.

Polat, uyuşturucuya başlama nedenlerinin başında bireylerin merakı, arkadaş ısrarı, özenme, kişisel sorunlar, ailesel sorunlar veya eğlence amaçlı olduğunu vurguladı.

Yorumlar (2)
Kezban Göl . 7 ay önce
Biz ailecek 5 yıldır çekiyoruz annem tedavi ettiriyor yine başlıyor emniyet gidip şikayet ediyoruz hic birşey yapılmıyor annem zarar veriyor artık cezaevine girsin diyor artık bıktık devlet yardim istiyoruz sesimizi duyun artik açılsın kmaras bağımlılık hastahanesi
ömer fıstık 7 ay önce
gün geçmiyor ki toplumumuzda narkotik ile ilgili yada uyuşturucu ile ilgili bir haber yakalama ölüm ve benzeri haber yayınlanmasın. Uyuşturucu yada uyarıcı her türlü maddenin aslında en büyük yıkıntısı kaybolan aile yaşantıları , suç işlemeye meğilli toplum ve gelecekle ilgili planı olmayan nesil , devlet büyüklerimiz her ne kadar kanunlarla bu illetle mücadelede çok yol alsada her geçen gün uyuşturucu kullanan yada satan insanlar artmakta ilk başta neyin neleri yok ettiğini ön gören bir çalışma ve okul çağından başlayıp bu illetin topluma kişiye aileye zararları hakkında bir dersin sosyal etkinliklerle bilinçlendirilerek öğretilmesi alana yapana satan kullanana vede kullandırmaya çalışana çok büyük caydırıcı cezalarla desteklenmeli hem emniyet hemde adli birimler saygılarımla
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04