Kahramanmaraş'ta yaşlı adam hurda toplayarak geçimini sağlıyor!

Kahramanmaraş’ta ilerleyen yaşına rağmen sokak sokak dolaşarak hurda toplayan 80 yaşındaki yaşlı adam, vatandaşların çöpe attıkları eşyaları satarak parqa kazanıyor.

Genel 14.12.2020, 10:36
Kahramanmaraş'ta yaşlı adam hurda toplayarak geçimini sağlıyor!
banner257

Kahramanmaraş’ta ilerleyen yaşına rağmen sokak sokak dolaşarak hurda toplayan 80 yaşındaki yaşlı adam, vatandaşların çöpe attıkları eşyaları satarak geçimini sağlıyor. 
Onikişubat ilçesi Ağcalı Mahallesinde eşeğiyle birlikte çöp kovalarında çevresinde hurda arayan Mehmet Kara, felç geçiren hasta eşine bakabilmek zorunda.
Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkması yasak olan yaşlı adamı gören vatandaşlar cep telefonu kamerasıyla Mehmet Kara’yı görüntüledi. 
Hayatını sürdürebilmek için hurda topladığını söyleyen Mehmet Kara, “Evde hanım hasta, hurda ve odun topluyorum, ne yapayım. Rızkımızı arıyoruz” dedi.

Yorumlar (14)
TR 1 ay önce
Kusura bakma dedem Suriyeli Din kardeşlerimiz daha öncelikli. Önce din kardeşlerimizin karnını doyurmamız lazım sıra sana gelir umarım. :)
Hamza toprak 1 ay önce
Herkes kendine göre BİŞEY ler yazıp çiziyor bu millet biraz çevresinde olup biteni görse aç olan kimse yok hergün onlarca çöpe ekmek atılıyor bu dedenin çöp toplama sını gören çevresinde hiçmi yardım eden yok 3.ekmeğin birini çöpe atacağına dedeye ver bizlerin gözü doymaz aç insan yok herkes biraz daha yiyim peşinde neyse yazacak çok şey var ALLAH yolunda kardeşler edinin
Maraşın yerlisi 1 ay önce
Laf olsun diye boşboğazlık yapmanın alemi yok , sadaka ve hayır sadece devletin görevi değil , kutsal kitabını açıp okursan sadaka vermenin hükmünü ve sevabını anlarsın , cuma dan cumaya namaza gidip bozuk paralarla cenneti kazanamazsınız.
Eğer hayır yapmak istiyorsanız. Akşam semt pazarları toplanırken dilenmeye utanan insanların ezilmiş meyve ve sebzeleri topladığını görürsün , git onlara yardım et.
HAKAN 1 ay önce
TÜRKİYEDE YOKSULLUK YOK DİYOR ÇALIŞMA SOSYAL GÜVENLİK BAKANI
Mehmet 1 ay önce
Bu basına yansıyan, yarın bir gün hemen geri haber yaparlar bu amca ve eşine şunu yaptık bunu yaptık diye, ulan basına düşmese bir şey yapmayacaksınız demek ki, bu sadece numune köylerde kasabalarda şehrin kenar mahallelerinde bu amca gibi nice perişan vatandaşlar var ama sosyal çalışma hizmetler bakanının dünyadan haberi yok
Merve 1 ay önce
Sureyileler varken bize sıra gelmez çok uzuldum
Hayat 1 ay önce
Suriyeli ol kurtul
Halide Baldız 1 ay önce
Allah ım sen kimselere muhtaç eyleme
Zeynep 1 ay önce
Hayırlı insanlar, hayırlı işlerler yaparlar. Bu şehirde hayırlı insan çoktur. Hangi insan bu çıkar yakında, göreceğiz...
hakperest 1 ay önce
Sorsan dunya lideriyiz, dünya bizi kiskaniyor der.
İsmail 1 ay önce
Dünya bizi kıskanıyor sorsan
süreyya 1 ay önce
bunfa bir yanlışlık var karısına hasta maşı gendinede yaşlı aylıgı bağlanır bu devlet kimi aç brakmış herkesede kömür yakaçak veriyor yaşlılarda bu bir hastalık cöp toplamak
İbrahim 1 ay önce
Bu adamı böyle paylaşacağınızA yardım edin ayıp diye bir şey var
HA 1 ay önce
Otursun Bankadaki Parasını Yesin Kişi Merak Etmeyin Sadece Kendini Acındırıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:13
Güneş 07:38
Öğle 12:48
İkindi 15:26
Akşam 17:48
Yatsı 19:08