Kahramanmaraş'ta Yemek Kültürü etkinliği düzenlendi

Başkan Okay, bugün gelinen noktada bu düşüncenin gerçekleştiğini dile getirerek, “Maksadımız hasıl oldu” dedi.

Kahramanmaraş'ta  Yemek Kültürü etkinliği düzenlendi

Kahramanmaraş Aşçılar Derneği ve MÜSİAD’ın Mutfak Müzesi’nde düzenlediği Kahramanmaraş Yemek Kültürü etkinliğinde konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Müzeyi faaliyete geçirirken düşündükleri her şeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
Mutfak Müzesi’nin Kahramanmaraş turizmine olan katkısını dile getiren Başkan Okay, aynı zamanda mutfak kültürünün de gelecek nesillere en doğru ve verimli bir şekilde aktarıldığını ifade etti.
Başkan Okay, programda yaptığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Göreve geldiğimiz günden bu yana turizm ile ilgili alt yapı yatırımları yapıyoruz. Bu yatırımlardan en önemlilerinden bir tanesi de Mutfak Müzesidir. Mutfak Müzemiz açıldığı günden bu yana adeta ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kahramanmaraş Aşçılar Derneğimiz ve MÜSİAD iş birliğiyle Mutfak Müzemizde Kahramanmaraş yemekleriyle ilgili bir organizasyon yapılmaktadır. Bu organizasyona olan ilgi bizleri çok mutlu etmektedir. Burada amaç Kahramanmaraş yemek kültürünü yansıtmaktır. Bunu yaparken de bu kültürü en iyi aşılayacak yer Mutfak Müzesidir. Şehrimizin kültürüne ait tüm yemekleri burada yapmak mümkündür. Bizim en önemli amacımız şehrimizin yemek kültürünü yeni nesillere aktarmaktır. Bunu yaparken de aynı zamanda Turizme de katkı sağlamayı hedefliyoruz. Şehir içinden ve dışından gelen tüm misafirlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmeddin
Necmeddin - 9 ay Önce

MUHARREM İNCE NE DEDİ ? EKONOMİ, KUANTUM FİZİĞİ, UZAY MÜHENDİSLİĞİ, BİLİM, EKONOMİ, TARIM... DEDİ... TAYYİP ERDOĞAN ÇAY VE KEK DEDİ KAZANDI.. BU ÜLKEYE HERŞEY MÜSTEHAK

Kuzeyli
Kuzeyli - 9 ay Önce

Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey Göksun Afşin Elbistan Ekinözü Nurhak)
en önemli sorun İSTİHDAM alanlarının yokluğu.
Sürekli göç veriyor. Ama iş imkanı olsa yatırımlar olsa kimse göçmez
Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz
Tarım ve hayvancılığın temel sorunları çözülürse insanlar kendi yaşadığı yerde geçimini sağlar
Ekonomik hareketlilik olur . İlde yaşayan herkes kazanır
Okunması ve gündeme gelmesi dileğiyle

ALi
ALi - 9 ay Önce

“Maksadımız hasıl oldu”
Derken bedava yemek olması sayın başkan.

SIRADAKİ HABER

banner122