Kayseri merkezli 13 ilde operasyon! 19 gözaltı

Kayseri merkezli 13 ilde, FETÖ'nün TSK'daki "mahrem" yapılanmasına yönelik operasyonda, aralarında muvazzafların da bulunduğu 19 zanlı gözaltına alındı.

Kayseri merkezli 13 ilde operasyon! 19 gözaltı

Kayseri merkezli 13 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) "mahrem" yapılanmasına yönelik operasyonda, aralarında muvazzafların da bulunduğu 19 zanlı gözaltına alındı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada, 53 askeri personelin kontörlü sabit telefonlar üzerinden ardışık arama yöntemiyle örgütün "mahrem imam"ları tarafından arandığı tespit edildi. 

Bunlardan 17'si hakkında daha önceden FETÖ soruşturmaları kapsamında işlem yapıldığı belirlendi.

Haklarında gözaltı kararı verilen 22'si muvazzaf, 10'u askeri okullardan ilişiği kesilen ve 4'ü emekli/ihraç askeri personel için Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri koordinesinde Kayseri merkezli Ankara, İzmir, Samsun, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Tunceli, Isparta, Balıkesir, Aksaray, Diyarbakır ve Van'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Operasyonda 19 zanlı gözaltına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122