Kedi ile köpeklerin anlamlı dostluğu

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyünde birbirine düşman olarak bilinen kedi ve köpekler birlikte yemek yiyor, sırt sırta uyuyorlar.Köyün Çubuklar Mahallesi’nde yaşayan Mesut ve Sahibe Özgün’ün evinin kapısına konaklayan...

Kedi ile köpeklerin anlamlı dostluğu
Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyünde birbirine düşman olarak bilinen kedi ve köpekler birlikte yemek yiyor, sırt sırta uyuyorlar.
Köyün Çubuklar Mahallesi’nde yaşayan Mesut ve Sahibe Özgün’ün evinin kapısına konaklayan kedi ve köpekler verilen yemekleri birlikte yerken, uyuyacakları zaman da kedi köpeğin sırtında uyuyor.
Doğasında düşmanlık olmasına rağmen, beraber yemek yiyen ve beraber oynayan kediler ve köpekleri görenler ise bu tabloyu izlemeye doyamıyor.
Köpek ve kedilerin mahalleli tarafından bakılan çok sayıda sokak hayvanından sadece bir kaçı olduğunu ifade eden Sahibe Özgün, soğuk havadan korunmak isteyen kedilerin betonda yatmak yerine köpeğin sıcak tüylerini kullandığını ve köpeğinde bu durumdan rahatsız olmadığını söyledi.
Geçtiğimiz günlerde köpeğin yavrularıyla birlikte kediyi de emzirdiğini gözleriyle gördüğünü belirten Özgün, “Bu dostluk özellikle yaşadığımız son olaylar dikkate alındığında inşallah insanlığa örnek olur” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER