Kız Lisesi'nde folklar eşliğinde kan bağışı

Öğrenciler, folklore gösterisi sundu, okul yöneticileri ve veliler kan bağışı yaptı.

Genel 20.02.2019, 12:10
Kız Lisesi'nde folklar eşliğinde kan bağışı
banner257

Öğrenciler, folklore gösterisi sundu, okul yöneticileri ve veliler kan bağışı yaparak, çocuklarına rol model oldu.

ADANA / Adana Kız Lisesi’nde, folklar gösterileri eşliğinde, şenlik havasında kan bağışı gerçekleştirildi.

Kızılay Adana Şubesi ile Adana Kız Lisesi işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler folklor gösterisi sundu, okul yöneticileri ve veliler kan bağışı yaparak, çocuklarına rol model oldu.

Kızılay Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı, bu anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Okul Müdürü Yıldız Akman ile kan vererek insani bir sorumluluğu yerine getiren velilere teşekkür etti.

Kan vermenin bir can kurtarmaya vesile olmanın yanı sıra sağlık açısından da faydalarına dikkati çeken Başkan Ramazan Saygılı, “Kan bağışı kalp krizi ihtimalini yüzde 90 azaltır. Kan bağışı kişinin baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıklarının giderilmesinde çok büyük katkısı vardır. Kan bağışçısı her kan verdiğinde; AIDS, Hepatit B, Hepatit C, sifiliz kangrubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur” dedi.

Anne ve babaları kan verme öncesinde form doldururken onlara yardımcı olan öğrencler ise 18 yaşını doldurduklarında kendilerinin de kan bağışında bulunacaklarını söylediler. Ardından folklor gösterisi sunan öğrenciler, şenlik havasında geçen etkinlikte hayranlıkla izlendiler.


 

Kızılay Atana Şube Başkanı Saygılı, etkinlik sonunda Okul Müdürü Yıldız Akman’a teşekkür plaketi verdi. Akman ise bu önemli hizmete aracılık eden Kızılay ile çağrılarına uyarak okula gelip kan bağışında bulunan velilere teşekkür etti.


 

Yorumlar (0)
banner255
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:38
Güneş 05:15
Öğle 12:34
İkindi 16:23
Akşam 19:42
Yatsı 21:13