KSÜ'de saldırdı iddia edilen öğretim görevlisinden açıklama!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) Doç. Dr. Mahmut Sağır’a saldırdığı iddia edilen Öğretim Üyesi PDR Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yemliha Coşkun, konuştu.

Genel 29.09.2020, 16:06
KSÜ'de saldırdı iddia edilen öğretim görevlisinden açıklama!
banner257

KSÜ’de Saldırdı denilen Öğretim Üyesi Konuştu: Mahmut Hoca Başlattı!
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) Doç. Dr. Mahmut Sağır’a saldırdığı iddia edilen Öğretim Üyesi PDR Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yemliha Coşkun, konuştu. Coşkun saldırıyı Doç. Dr. Mahmut Sağır’ın başlattığını ve darp edilen tarafın kendisi olduğunu ve olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurunda bulunduğunu söyledi. 
KSÜ’de öğretim üyelerinin kavgasında saldırdı denilen taraf konuştu. Doç. Dr. Mahmut Sağır ile aralarında geçen olayın KSÜ Rektörü Niyazi Can’ın kızı Esra Aslancan’ın KSÜ’de girdiği doktora sınavına alınmamasıyla hiçbir ilgisinin bulunmadığını ifade eden Doç. Dr. Yemliha Coşkun, kavgayı Sağır’ın başlattığını ve şiddeti engellemek için sadece bileklerini tuttuğunu kaydetti. Kavganın sebebinin ise kendisine yüksek lisans öğrencisi vermeyen Mahmut Sağır ile aralarında geçen tartışmadan kaynaklandığını aktaran Coşkun, Sağır’ın kendisine haklılık payı çıkarmak için iki olayı birbirine bağlantılıymış gibi gösterdiğini belirtti. 
Coşkun’un konuyla ilgili açıklaması şöyle: 
“Doç. Dr. Yemliha Coşkun. Gazetedeki haberi okudum maalesef çok üzüldüm. Gazetede bahsi geçen rektörün kızının sınava alınmasıyla jüri komisyonunda ismimin olmadığından da anlaşılacağı üzere hiçbir ilişkim yoktur. O olay Rektör Bey, Dekanlık ve Doç. Dr. Mahmut Sağır arasında cereyan etmiştir. Sayın Mahmut Sağır farklı bir konuda perşembe günü bana fiziki saldırıda bulunmuştur. Kendisi hakkında idari ve adli soruşturma başlatılmıştır. Size bilgi aktaran kişi, Kamuoyu desteği sağlamak için alakasız iki konuyu zorla birbiriyle ilişkilendirmeye çalışarak, yanlış ve yalan bilgi vermiştir. Kaldı ki sayın rektörün kızıyla ilgili iddiayı şimdi öğreniyorum, farklı anabilim dalında olduğumdan sınav jürisi olamam. Resmi evraklarda hepsi açık nettir. Mesnetsiz iddiayı yapanları vicdana davet ediyor, Allaha havale ediyorum. Haklarımı hukuki zeminde arayacağımı belirtir haberi tekzip etmenizi rica eder, kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.”

Yorumlar (18)
Ahmet AZAK 7 ay önce
Birbirinizi yiyin.Nasıl olsa meydan boş.İlim ve bilim yuvalarının ne duruma geldiğinin bir göstergesi.Bu daha aysbergin görünen yüzü.Perde arkasında ALLAH bilir neler oluyordur.
Karakoç 7 ay önce
Uyutulmuş köy kasaba ilçe il
Yüreğimi yetmiş yerden yara bil
Mehmet Akif, Osman Batur, Şeyh Şamil
Susarsam hakkını helal etmesin
Çekirge Uzmanı 7 ay önce
Çekirgeler hep iki defa sıçrıyor
murat 7 ay önce
çok yazık bu ülkede üst mevkiide dayısı babası olanlar sınavlara ğirmeden devlet memuru olabiliyorlar...
mehmet duhan 7 ay önce
şu hale bakın ya resmen rezalet üniversitelerimiz de artık ilim yuvası olmaktan çıkmış. önüne geleni öğretim görevlisi bilim dalı başkanı yaparsan olacağı budur
Başkan 7 ay önce
Bal tutan parmağını yalar mantığının meyveleri bunlar.
Bertizli bekir 7 ay önce
Bilim adamlarının şu yaptıklarına bak
ben been 7 ay önce
Allah torpil yapanın bin türlü belasını versin.
Yemli ha 7 ay önce
Madem başka anabilim dalı hocasısın neden danışmanlık için istek yapıyorsun. Para için birbirinizi yersiniz.
46 7 ay önce
makamlardan değer alan insanlar değil makamlara değer katan insanlar göreve getirilsin. kamu kurumları kimsenin babasının çiftliği değil. makama gelenler o görevi layıkıyla yapmak için görevlendirilmelidir. nemalanması için değil.
ulubatlı 7 ay önce
balık baştan kokar
Halil Bay 7 ay önce
Yamliha hoca danışmanımdı. Katı kuralları vardır Öğrencinin burnundan getirir. Sırmış gibi telefonunu vermez. Odasını Ararım açmaz Elazığdan çıkar gelirim bulamam geri dönerim. İnternet üzerinden hiç bir gönderiyi kabul etmez. Herşeyi çıktı belge olarak ister bu devirde 30 yıl öncenin düzenini arıyor kaldı ki yaşlı biri de değil. Ben yüksek lisansı yaptım ama sırf hocanın tavrından çok arkadaşım bıraktı. Kendim seçecek olsam seçmezdim.
MEHMET YİNANÇ 7 ay önce
YETERKİ BİR KOLTUK SAHİBİ OL, YEDİ SÜLALEN YARARLANSIN. HAKSIZLIK YAPANLARIN ALLAH CC BELASINI VERSİN İNŞALLAH.
kerim 7 ay önce
Bir iki çürük her bahçede bulunur. Hemen genelleme yapmayalım. KSU da bir sürü bilimadamı da var ki onların işi sadece bilimdir. Bu olayları esefle izliyorlar.
haso46 7 ay önce
Kul hakkı yiyenlerin sonu bu.Sonunda böyle birbirine düşüyorlar.LIYAKAT la oraya gelmiş olsalar bu duruma düşerler mi.
Ali Turpcu 7 ay önce
Belki de pdrofun kızı hakkıyla elde etmişti
haso 46 7 ay önce
Bu Alalık kadro KSÜ ye yakışmıyor.Bence bir an önce değiştirilmeli.Bunlar bunu hak etti
Ökkeş 7 ay önce
Üniversitelerde akademisyenlerin Çok azı mustesna , bulundundugu şehre alanları ile ilgili zırnık katkıları yok. Varsa yoksa kendi ikballeri ve çıkmak istedikleri basamaklar. Ünvan + maaş ....... Üniversiteler bilim yuvası olmaktan çıkmıştır , kapatalım .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:12
Güneş 05:40
Öğle 12:36
İkindi 16:19
Akşam 19:21
Yatsı 20:44