KSÜ'de skandal! Rektörün kızını almayan jüri başkanına saldırı!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) yeni bir skandalla çalkalanıyor.

Genel 29.09.2020, 15:15 29.09.2020, 18:27
KSÜ'de skandal! Rektörün kızını almayan jüri başkanına saldırı!
banner257

KSÜ’de Skandal İddia! Rektörün Kızını Almayan Jüriye Baskı mı Yapılıyor!
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın İstiklal Üniversitesi’nde Okutman olan kızı Esra Aslancan’ın Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın aynı zamanda öğretim üyeliği yaptığı bölümde (Eğitim Yönetimi ve Denetimi ABD) doktora sınavına girdiği ve kazanamayınca bölüm başkanına, dekana ve diğer jüri üyelerine baskı yaptığı iddia ediliyor.
Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın baskıları neticesinde Eğitim Fakültesi dekanının istifa ettiği ancak skandalın ortaya çıkmaması için istifanın Rektör tarafından kabul edilmediği iddiaları yine üniversite camiasında konuşuluyor.
Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mahmut Sağır Neden İstifa Etti(rildi)?
Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın kızı yeterli notu alamadığı için sıralamaya giremeyince ve doktorayı kazanamayınca aynı zamanda jüri başkanı olan Doç. Dr. Mahmut Sağır’ın Rektörün kızını almadığı için istifa etmek durumunda kaldığı Üniversite çevrelerinde dillendiriliyor. 
Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mahmut Sağır Neden Saldırıya Uğradı?
Doç. Dr. Mahmut Sağır ile PDR Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Yemliha Coşkun arasında Perşembe günü kavga çıktı. Kavganın ardından iki öğretim üyesi de açığa alındı. 
Benzer bir olay çok yakın zamanda KSÜ Fen Edebiyat Fakültesinde iki profesör unvanlı öğretim üyesi arasında yaşandığında açığa alınma işlemi yapılmadığı söyleniyor. Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın, öğretim üyesi Doç. Dr. Mahmut Sağır’ı açığa almaktaki amacı intikam almak mıdır? 
Doç. Dr. Mahmut Sağır’a karşı İdare tarafından bir hınç ve intikam güdüsüyle hareket edildiği üniversite camiasında konuşuluyor.
Bir kamu çalışanının görevden uzaklaştırılmasının şartları soruşturmanın selameti açısından delil karartma ve tanık etkilemedir. 
Jüri başkanı ve istifa ettirilen bölüm başkanı Doç. Dr. Mahmut Sağır ile Doç. Dr. Yemliha Coşkun bunların hangisini taşıyor? Neden diğer kavga ettiği iddia edilen öğretim üyeleri açığa alınmadı? 
Doç. Dr. Mahmut Sağır’ın açığa alınmasının sebebi Rektörün kızının doktoraya alınmaması olabilir mi?

Yorumlar (25)
Mıro 7 ay önce
Rektörler eskiden şaibeye sebep olmamak için kendi çocuklarına başvuru bile yaptırmazlardı... Şimdi oylama olmadan atama ile gelen rektörlere ait haberleri görüyormusunuz?
Halk 7 ay önce
Birde şu soruyu soralım sayın rektöre. Kızı nasıl İstiklal üniversitesinde okutman olmuştur?
Fişekçi 7 ay önce
Sizin gibi üniversiteye yuh, Siz mi bilim üreteceksiniz. Liyakat, liyakat, liyakat...
Akademisyenlik hakkı gaspedilmiş bir mağdur 7 ay önce
Bütun Universiteler böyle Universite isim olarak kalmış sadece.Aile şirketi demek daha doğru günümüz "Universite" lerine
Hakan 7 ay önce
rezillik ya yök harekete geçmeli niyazi canda biraz gurur varsa istifa etmeli
istanbul 7 ay önce
Jüri başkanının yaptığı da ayıp değil mi edeler; koskoca rektörün kızı okutman olarak mı kalsın?.-)
haso46 7 ay önce
Rektöre yaranmak için birbirinizi yiyin.yazik.Sizlere çocuklarımızı emenet ediyoruz.
Melike 7 ay önce
Önceliğinde Eğitim fakültesi dekanlığında tanıdığımız öğrencisi olduğum şimdi ise üniversitemizin rektörü olan kıymetli hocamıza ismi ile hitap edenleri hadsizliklerinden dolayı kınıyorum. Kim olursa olsun eğitime gönül vermiş emek vermiş profesör ünvanını haketmiş bir hocamıza hele ki Rektörlük makamı gibi önemli bir makama layik görülmüş hocamıza ithafınız gayet edepsizce.
Sorum şu, üniversite hocası olan birinin evladı neden akademisyen olmasın.. hiç bir dayanağı olmadan yapılmış haberler altına mesnetsizce yapılan yorumlara söyleyeceklerim var... 1.si akademisyen bir insanın akademisyen evlâdı olabilir bu gayet normaldir, nitekim doktor öğretmen bir babanın doktor öğretmen çocuğu olabileceği gibi... ayrıca bir parantez hocamın evlatları eski rektör zamanı muvafakatla alınmıştır, 8 10 yıllık akademisyenlerdir. 2.si, üniversitede yaşanan kavga üzerine taraflar konuşmuş ve bunun doktora alımlarıyla uzaktan yakından ilgisi olmadığını ifade etmişlerdir. Konuşması gereken kişiler konuşmuş siz daha ne konuşuyorsunuz.. yaptığınız iftiralar tamamen yıpratma çabasıdır. Üzgünüm ama sizin gücünüzün üzerinde bir güç var, o da Rabbim... Allah ıslah etsin
Akademi 2 7 ay önce
Bölüm başkanlığı Amerika başkanlığı değil, sıradan her akademisyenin yapabileceği bir iştir. Böyle sükseli kelimelerle yazılarak istifa etti(rildi) mi gibi sunmaya gerek yok. Bugün üniversitelerde 20 bine yakın bölüm başkanı vardır. Biri gider öbürü gelir.Bir rektörün bunu değiştirmeside çok sıradan bir olaydır. Hiçbir haber değeride yoktur. Hakkının yendiğini düşünenler içinde hukuk yolu açıktır. Haklıysan gazete gezmez hukuka başvurursun
Garip 7 ay önce
yargısız infaz iyi bir şey değildir. soruşturma yapılıp doğrular görülsün. şu suçlu demek doğru bir ifade olmaz.
Saniye 7 ay önce
Reddedilen rektörün kızı biliyoruz da Doktoraya alınan Kimin kızı? Hakettiği için mi alındı torpili olduğu için mi? Bir de bu soruları sormak gerek! Rektörün kızıyla alınan kişilerin notlarını paylaşsınlar kamuoyuyla. Ben de ksü de yüksek lisansa başvurdum alesim 80 en yüksek 2. Puan bendeydi. En yüksek puan 82. Bize sınavda 40 vermişler en düşük puanlılara 80-90 verip aldılar. Mülakat, sınav hepsi bahane... rektörün kızı ya zaten sesi çıkmaz çıkarsa da böyle skandal olur deyip o kişinin hakkını yemedikleri ne malum? Benim hakkım yendi hakkımı helal etmiyorum.
Dokuzuncu Köy 7 ay önce
İddialar doğru ise Niyazi hocamız yüksek lisansa girişte verilen etik dersini muhtemelen almamış yada anlamamış
Afferim 7 ay önce
Böyle adil kukla olmayan jüriler de varmış.
Mağdur birisi 7 ay önce
Dört yıldır doktoram bitti bir türlü kadro çıkmadı. İşlerine gelene hiç bekletmeden kadro çıkardılar. Ne yazık ki canım ülkemde durum bundan ibaret
Oğuzhan 7 ay önce
Torpile herkes karşı ama işe girmek isteyen çoğu kişi torpil arıyor. Demek ki toplumun çoğu gerçekten torpilin ortadan kalkmasını istemiyor. Sonuçta bal tutan parmağını yalıyor. Balı tutamayan da avucunu.
Şaşırdık mı? 7 ay önce
Hiç şaşırmadım(!) iki kelimeyi bir araya getiremeyen kişiyi rektör yaparsan olacağı bu...
haso46 7 ay önce
Torpille o makamlara gelen kişiler için bu davranışlar normal.Liyakat la o makamlara otursalar dik dururlar.Rektore yaranmak için uğraşmazlar.Tabiki burda reaktörde bunlar kadar suclu
Mehmet Alim 7 ay önce
Eskiden Üniversitelerde seçim yapılır ve seçim sonucunda en fazla oy alanlar içersinden Rektör seçilirdi. Simdi ise rektorler direk C.baskani tarafından atanmaktadır. Eskiden Üniversitede tanınırlığı ve ağırlığı olanlar rektor olurken şimdilerde ise referansla rektorler atanmaktadır. Bu durum Üniversitelerde kaliteyi çok dusurmustur. Tekrar Universitelerde seçim akabinde ise atamanın olacağı bir sistem getirilmelidir.
aa 7 ay önce
eskiden yapılan rektör seçimlerinde, üniversite öğr üyeleri arasında yıllarca yaşanan çekişme vs iyi biliyor olmalısınız.
Ali 7 ay önce
Birde Esra Aslnacanin kocasını Şeyh Mehmet Aslancan i araştırın nasıl girmiş universiteye ,ablasini da unutmayın.
Mehmet Emin Cantürk 7 ay önce
yazıklar olsun millete yön verecek adamların düştüğü duruma bakın en iyi işveren devlet değilmi koşun her türlü yalakalığı yaparak bir makam işgal edin
Normal 7 ay önce
KSÜ tam anlamıyla yerli ve Millî olma yolunda hızla ilerliyor.
Mehmet 6 ay önce
Mahmut Sağır hocam orada tanıdığım en delikanlı dik durabilen insanlardan biridir.O yüzden bu saldırılar oluyor.
haso46 7 ay önce
KSÜ nün böyle bir haber Türkiye gündemine gelmesi hiç hoş değil.REIS in yerinde olsam akademik kadroyu komple değiştiririm.Bunlar hak etti
Palulu zaza 7 ay önce
anlaşılan torpille bu işler yürüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:12
Güneş 05:40
Öğle 12:36
İkindi 16:19
Akşam 19:21
Yatsı 20:44