KSÜ’de 'Atatürk’ün Cumhuriyet Anlayışı ve Demokrasi' konulu konferans düzenlendi!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü tarafından, Cumhuriyetin İlanının 98. yılı münasebetiyle Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 'Atatürk’ün Cumhuriyet Anlayışı ve Demokrasi' konulu konferans düzenlendi.

Genel 28.10.2021, 15:44
KSÜ’de 'Atatürk’ün Cumhuriyet Anlayışı ve Demokrasi' konulu konferans düzenlendi!
banner257
banner226

KSÜ Kongre Merkezinde gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. Konuşmasına bu toprakların vatan olmasında canını seve seve feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ederek başlayan Rektör Can, cumhuriyetimizin ilanının 98’inci yılını kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyeti kuran kadroya minnet duyduklarını ifade eden Rektör Can, Türk milletinin hürriyetine aşık, kendi milli iradesini muhafaza eden bir yapıda olduğunu vurgulayarak devlet ve millet hizmetinde bugüne kadar tüm emeği geçenlere şükran borçlu olduklarını belirtti.

Açılış konuşmasının ardından KSÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cengiz Şavkılı “Atatürk’ün Cumhuriyet Anlayışı ve Demokrasi” başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi.

“Cumhuriyet bizim için en büyük miraslardan biridir.” diyen Doç. Dr. Şavkılı, dünyada ve ülkemizde cumhuriyet kavramının gelişim süreci ile Atatürk’ün cumhuriyet ve demokrasi anlayışına ilişkin bilgiler verdi.

Cumhuriyetin büyük mücadeleler ve emekler neticesinde kurulduğunun altını çizen Doç. Dr. Şavkılı, özellikle geleceğimizin teminatı gençlerimiz tarafından bu tarihi sürecin iyi okunması, cumhuriyetin kolay elde edilmediğinin iyi bilinmesi gerektiğini vurguladı.

banner261
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı