Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın Kahramanmaraşlı koruması hayatını kaybetti!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı İşletme ve İştirakler Şube Müdürü merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın koruması İsmail Muttaliboğlu, yakalandığı korona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Genel 09.12.2021, 14:28
Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın Kahramanmaraşlı koruması hayatını kaybetti!
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı İşletme ve İştirakler Şube Müdürü ayrıca merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın koruması İsmail Muttaliboğlu, yakalandığı korona virüs (Covid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
İsmail Muttalipoğlu Kimdir?
1969 yılında Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğan İsmail Muttaliboğlu, ilk orta ve lise tahsilini memleketinde tamamladıktan sonra Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde, lisansüstü (yüksek lisans) eğitimini de Ankara’da Türk Hava Kurumu Üniversitesinde İşletme üzerine yaptı. 1992 yılında İçişleri Bakanlığına bağlı Ankara Emniyet Müdürlüğünde göreve başlayan İsmail Muttaliboğlu, 1996 yılında Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığının talebi üzerine başbakan yakın koruma ekibinde görev aldı. Bu görevde bulunduğu süre içerisinde sayısız yurt içi ve yurt dışı başbakanlık programlarına katıldı.
Başbakanlığından itibaren 15 yıl Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın ekibi içerinde görev yapan İsmail Muttaliboğlu, Erbakan’ın vefat etmesi üzerine tekrar Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan başbakan yakın koruma ekibinde görev aldı. Bu görevini sürdürürken 24 Kasım 2011 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi (EGO) bünyesinde bulunan Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak naklen atandı. Bu görevi esnasında Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmet binalarının ve EGO Genel Müdürlüğüne ait tesislerinin güvenlik sistemlerini kurdurdu. 17 Temmuz 2017 tarihinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesine Daire Başkanı olarak naklen atanan İsmail Muttaliboğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı İşletme ve İştirakler Şube Müdürlüğünü yönetiyordu.

Yorumlar (1)
Ahmet Tahiroğlu 2 ay önce
Allah rahmet etsin. İyi adamdı. Hakkımız helal olsun.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı